Kamery nas obserwują. Są już nawet na basenach i w...

  Kamery nas obserwują. Są już nawet na basenach i w toaletach!

  M. Moczulska, K. Świerkot

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Przebieralnia na basenie
  1/4
  przejdź do galerii

  Przebieralnia na basenie ©arc

  Kamery montowane na ulicachmiast już nikogo nie dziwią. Ale żeby montować je w przebieralniach sklepowych, czy łazienkach pływalni, tego już za wiele.
  O tym, że wszyscy będziemy podglądać i będziemy podglądani pisał już w 1949 roku w powieści "1984" George Orwell. Nie przewidział jednak, że podglądani będziemy nawet w toaletach. 37-latek, który nagrywał korzystających z toalety w jednej ze świdnickich restauracji, przyznał podczas przesłuchania, że żałuje tego, co zrobił. Niebawem stanie przed sądem. Pewnie kierowała nim ciekawość. Podobnie jak ochroniarzem w Tesco, który zamiast pilnować towaru, nagrywał nagie kobiety w przebieralni sklepu z bielizną.


  Życie innych fascynuje bardziej niż własne? Dawniej podglądaliśmy innych przez okna i niedomknięte drzwi, dziś montujemy minikamery w sklepowych przymierzalniach lub przesiadujemy w oknach i przez lornetkę obserwujemy innych. Kamery są tak powszechne, że mało kogo już dziwią.

  - Mamy kamery na halach basenowych, przy wejściach do saun, w holu głównym i przy szafkach w szatniach - wymienia Agnieszka Piekorz z parku wodnego Aquadrom w Rudzie Śląskiej.

  Nie inaczej jest na krytej pływalni w Lędzinach i Sosnowcu, gdzie także w szatniach jesteśmy obserwowani przez oko kamery. Sami też kamery instalujemy np. w swoich samochodach.

  - Sam myślę o zakupie takiego urządzenia - mówi Andrzej Świeboda z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. - W razie kolizji czy wypadku nagranie pozwala odtworzyć przebieg zdarzenia - dodaje.

  Jednak nawet w świecie wszechobecnych kamer są pewne granice. - Wszystko zależy właściwie od tego, jak materiał zostanie wykorzystany - zaznacza Świeboda. - Teren prywatny możemy sobie okamerować, ale to nie znaczy, że zarejestrowany materiał wolno nam opublikować np. w internecie - tłumaczy.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ŚWIAT W/G ORWELLA DOKONUJE SIĘ DZIŚ!!!

   PREZYDENT SŁAWOMIR ZIEMBIŃSKI (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 41 / 25

   Sam w Bolszewie KOŁO Wejherowa na basenie w hotelu Victoria zauważyłem , że w szatni , gdzie mężczyzni chodzą swobodnie nago obserwują nas kamery.....t.zn. panie na recepcji mają na co...rozwiń całość

   Sam w Bolszewie KOŁO Wejherowa na basenie w hotelu Victoria zauważyłem , że w szatni , gdzie mężczyzni chodzą swobodnie nago obserwują nas kamery.....t.zn. panie na recepcji mają na co popatrzeć!!!??
   UWAŻAM , ŻE KAMERY NIE POWINNY BYĆ INSTALOWANE W W TOALETACH , PRZEBIERALNIACH I INNYCH MIEJSCACH GDZIE LUDZIE SIĘ ROZBIERAJĄ!!!CO NA TO POLSKIE PRAWO!!??/

   www.fundacja-slawpol.eu
   PREZYDENT
   SŁAWOMIR ZIEMBIŃSKIzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama