Ważne
  Autostrada Katowice-Kraków: Rozbudowa placu poboru opłat w...

  Autostrada Katowice-Kraków: Rozbudowa placu poboru opłat w Balicach [WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału

  Dorota Niećko

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Autostrada Katowice-Kraków: Rozbudowa placu poboru opłat w Balicach [WIDEO]
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Robert Szwedowski

  Rozbudowa placu poboru opłat na A4 Katowice-Kraków. Tym razem w Balicach. Uwaga, nie działa parking na pasie w stronę Katowic. Jesienią będzie tu po 9 bramek, jak w Brzęczkowicach.
  Autostrada A4: Stalexport, zarządca drogi między Katowicami a Krakowem rozbuduje plac poboru opłat w Balicach. Kosztem 8,5 mln zł, do końca września powstaną cztery dodatkowe stanowiska do obsługi pojazdów.

  W grudniu zakończyła się rozbudowa drugiego placu poboru opłat, w Mysłowicach. Docelowo na obu placach na koncesyjnym odcinku A4 funkcjonować będzie po dziewięć stanowisk obsługi pojazdów dla każdego kierunku ruchu.

  Na placu poboru opłat w Balicach w kierunku Katowic dobudowane zostaną dwa pasy ruchu wraz ze stanowiskami poboru opłat, jak w Mysłowicach. Z kolei po południowej stronie placu w Balicach - w kierunku Krakowa - ze względu na sąsiedztwo portu lotniczego, zostaną uruchomione dwie dodatkowe linie do obsługi podróżnych, z czego jedna z kabiną prawostronną.
  W sumie PPO Balice zostanie poszerzony o około 12 m.  - Stanowisko, gdzie obsługa pojazdu odbywa się z jego prawej strony, dedykowane będzie podróżującym samochodem osobowym z pasażerem, motocyklistom oraz… pojazdom z kierownicą po prawej stronie. Jest to rozwiązanie dobrze znane użytkownikom A4 Katowice-Kraków, którzy z "prawych bramek" korzystali na koncesyjnym odcinku przez dwa lata. Dzięki temu, pomimo ograniczonej ilości miejsca na PPO Balice w stronę Krakowa, możliwe będzie udostępnienie dwóch dodatkowych stanowisk - mówi Rafał Czechowski, rzecznik Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

  Równolegle do rozbudowy placu poboru opłat w Balicach prowadzone będą prace przy wymianie urządzeń poboru opłat. Dzięki temu na PPO możliwe będzie wprowadzenie płatności m.in. przy pomocy kart zbliżeniowych, flotowych, paliwowych, a nawet bez konieczności zatrzymywania pojazdu. Wymiana urządzeń to ostatni etap programu zwiększenia przepustowości placów poboru opłat, którego celem jest skrócenie czasu oczekiwania na przejazd przez "bramki". Zakończenie realizacji całej inwestycji planowane jest w drugiej połowie 2014 roku.

  Z powodu prac prowadzonych w Balicach zamknięto już parking przy PPO Balice, w kierunku Katowic. Podróżni mogą skorzystać z Miejsca Obsługi Podróżnych w Aleksandrowicach (ok. 1 km za bramkami), gdzie znajduje się stacja paliw oraz bar i toalety. W trakcie rozbudowy mogą być czasowo nieczynne skrajne stanowiska do poboru opłat. Wszelkie prace zostaną tak przeprowadzone, aby ich skutki były jak najmniej odczuwalne dla użytkowników autostrady.
  *Kutz: Autonomia okazała się oszustwem. Ślązakom należy się status mniejszości etnicznej [WYWIAD RZEKA]
  *TYLKO W DZ: Niesamowite zdjęcia górników i kopalń z XIX w. Maxa Steckla
  *Cygańskie wesele w Rudzie Śl. On - 21 lat, ona 16 lat. ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZABAWY
  *Serial Anna German [STRESZCZENIA ODCINKÓW]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Matury coraz bliżej,może więc rozwiążą

   driver (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 18

   takie proste zadanie: jeżeli tzw autostrada w 1945r miała dwa pasy ,to ile powinna mieć dziś? Jeżeli ilość samochodów wzrosła 10x ,a prędkość 2x .Po rozwiązaniu niech wyjrzą na aktualne ,jak i te...rozwiń całość

   takie proste zadanie: jeżeli tzw autostrada w 1945r miała dwa pasy ,to ile powinna mieć dziś? Jeżeli ilość samochodów wzrosła 10x ,a prędkość 2x .Po rozwiązaniu niech wyjrzą na aktualne ,jak i te obiecywane .zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Narostsze rozwiązanie

   Reden (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 17

   Zlikwidować bramki, wprowadzić winiety.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama