Telezmiana, czyli nowy dyrektor w gabinecie

  Telezmiana, czyli nowy dyrektor w gabinecie

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nowy dyrektor Telewizji Katowice Tomasz Dalecki, wiceszef mazowieckiej Unii Polityki Realnej, w środę przyjechał na Śląsk, zasiadł w gabinecie byłego dyrektora Miłosza Staweckiego i zaczął przeglądać dokumenty firmy. Ma za sobą serię spotkań z kierownikami poszczególnych działów.
  O pracy w telewizji, do czego zresztą się przyznaje, Dalecki nie ma większego pojęcia. Stanowisko zaproponował mu były poseł LPR Krzysztof Bosak, członek Rady Programowej TVP.

  Dalecki zamierza skupić się na sprawach ekonomicznych, a przede wszystkim poszukać oszczędności. - Mogłem spotkać się z także z członkami Rady Programowej, która miała właśnie swoje posiedzenie - mówi Dalecki.

  - Pan dyrektor przedstawił się nam jako ekonomista i menedżer. Ale nie było expose. Jaką ma wizję ośrodka, tego nie wiemy. Zresztą niespecjalnie o sobie mówił, miał jakiś telefon i zaraz wyszedł. Co potrafi, okaże się w pracy - ocenia wiceszef rady Adam Warzecha z PO. Jego zdaniem wybór Daleckiego jest policzkiem dla śląskiego dziennikarstwa. - Upolitycznienie mediów publicznych przebrało miarę. W Polsce potrzebny jest nowy ład medialny, nowa ustawa - mówi Warzecha.

  W środę rada nie zajęła jednak w sprawie powołania nowego dyrektora żadnego stanowiska. Nie sprzyja takim krokom układ sił w 15 osobowym gremium, którego większość stanowią przedstawiciele partii politycznych. - Zastanawialiśmy się nie nad osobą nowego dyrektora, ale nad tym jak zwiększyć tzw. okienko regionalne, czyli zyskać na antenie więcej czasu niż 2,5 godziny dziennie - wyjaśnia Warzecha. - To konieczne, bo pod bokiem wyrosła nam konkurencja w postaci prywatnej telewizji TVS.

  Warzecha ma rację: jeśli ktoś cieszył się z nieoczekiwanej nominacji Daleckiego to byli to szefowie TVS. Bo nic tak nie cieszy jak chaos u konkurencji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama