18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Serial biograficzny "Anna German". Dzisiaj odcinek 6 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jadwiga Jenczelewska
SERIAL PT. ANNA GERMAN
SERIAL PT. ANNA GERMAN mat. pras. TVP
Dzisiaj o godzinie 20.30 Telewizja Polska w programie 1 nada 6. odcinek serialu o Annie German. Poznamy m.in. okoliczności jej pierwszych sukcesów na festiwalach piosenek w Opolu i Sopocie. Jak zwykle w niedzielę o godz. 13.15 TVP1 powtórzy ten odcinek.

Telewizyjna publiczność śledząca losy jednej z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek, wciąż rośnie. Liczy już prawie 7 milionów sympatyków talentu Anny o anielskim głosie. Trudno się dziwić - dopiero teraz, za sprawą serialu, ze zbiorowej niepamięci wydobywamy piękną i wrażliwą artystkę, która miała zrobić międzynarodową karierę, ale jej wszystkie plany i nadzieje unicestwił wypadek na włoskiej autostradzie.

CZYTAJ KONIECZNIE
STRZESZCZENIE ODCINKÓW SERIALU PT. ANNA GERMAN

Niedawno Telewizja Polska nadała program dokumentalny poświęcony Annie German. Wspominali ją m.in. artyści polskiej estrady Irena Santor i Andrzej Dąbrowski, którzy wraz z nią występowali na polskich i zagranicznych scenach. Mówili nie tylko o jej wielkim talencie i zadziwiającym głosie, ale także o niej samej.

— Była człowiekiem przez duże "C", współczującym innym ludziom, życzliwym, serdecznym — wspominała Irena Santor. I opowiedziała jak to dzięki Annie, podczas jednego z koncertów w Niemczech, nie straciła wiary we własne możliwości. — Ania, widząc, że przeżywam ogromny stres, zaproponowała, że razem zamieszkany w pokoju. Pocieszała mnie i dodawała otuchy. Gdyby nie Anna German, być może już wtedy zrezygnowałabym ze śpiewania — mówiła Irena Santor.

Wszyscy, którzy znali Annę German, przypominają wciąż jej rzadkie cechy charakteru: niebywałą skromność, empatię, z jaką odnosiła się do ludzi, współczucie dla innych, chęć wspierania ich i pomagania, gdy ktoś tego sobie życzy. W Związku Radzieckim, w którym była wprost wielbiona, publiczność znała ją i ceniła bardziej niż w Polsce. Mało kto wie, że to ją radzieccy kosmonauci — przed startem kosmodromu — prosili o zaśpiewanie piosenki "Nadzieja".

W Polsce też miała swoje wierne grono wielbicieli, ale po wypadku niespecjalnie emocjonowaliśmy się jej losem i nadludzkimi staraniami, by wrócić do życia i na scenę. Po śmierci w 1982 roku została zapomniana, a jej piosenek nie można było znaleźć ani w radiu, ani w telewizji. Paradoksalnie — dopiero era internetu pomogła wydobyć ją z totalnej niepamięci, a jej utwory są dziś chętnie wyszukiwane i słuchane.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo