To nieprawda, że nie ma wiosny. Jest, znaleźliśmy sporo jej...

  To nieprawda, że nie ma wiosny. Jest, znaleźliśmy sporo jej śladów

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Na stawie w Rudzie Śląskiej-Chebziu kaczki już szykują się do nadchodzącej wiosny. I wcale nie potrzebują szklarni jak pelikany z chorzowskiego zoo
  1/6
  przejdź do galerii

  Na stawie w Rudzie Śląskiej-Chebziu kaczki już szykują się do nadchodzącej wiosny. I wcale nie potrzebują szklarni jak pelikany z chorzowskiego zoo. ©DZ

  Na przekór zimowej aurze, która dominowała w minionym tygodniu postanowiliśmy w ten weekend poszukać wiosny. Do akcji skłonili nas leśnicy, którzy kilka dni temu poinformowali, że w Beskidzie Śląskim obudziły się niedźwiedzie. Skoro one wyczuły ocieplenie, to naprawdę nie może być ono już daleko.
  I rzeczywiście. Choć zadanie nie było łatwe, to jednak po wnikliwym śledztwie udało się nam w kilku miejscach natrafić na zwiastuny wiosny. Nie było ich zbyt wiele, mieliśmy nadzieję, że znajdziemy ich nieco więcej, ale z drugiej strony tym większą radość sprawiło nam tych kilka "jaskółek" tej pory roku.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  PROGNOZA POGODY NA PONIEDZIAŁEK, 8 KWIETNIA


  Jedną z nich okazały się żyjące w chorzowskim ogrodzie zoologicznym pelikany, które przystąpiły już do wysiadywania jajek. Co prawda swoje gniazdo zbudowały w szklarni i dzioba z niej nie wystawiają, ale pierwszy sygnał został już dany. Kolejnym powinna być zmiana futra przez żyjące w zoo duże ssaki, ale to nastąpi dopiero, gdy temperatura przekroczy 10 stopni Celsjusza.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  GROŹNE NIEDŹWIEDZIE W OKOLICACH BARANIEJ GÓRY


  W świecie roślin podobnie czyli ostrożnie. Pytanie o wiosnę lekko zbiło z tropu pracowników ogrodu botanicznego w Mikołowie, ale po chwili zastanowienia okazało się, że i tu są pewne zwiastuny zmiany aury na wiosenną. Kwitnie wierzba, olcha i leszczyna. W Wielką Sobotę widziano już także krokusy (obecnie znowu są zasypane śniegiem). Najwyraźniej jednak widać ocieplenie w... reklamach. Tam już bezdyskusyjnie królują wiosenne oferty i wiadomości o otwartym sezonie grillowym.
  *Kutz: Autonomia okazała się oszustwem. Ślązakom należy się status mniejszości etnicznej [WYWIAD RZEKA]
  *TYLKO W DZ: Niesamowite zdjęcia górników i kopalń z XIX w. Maxa Steckla
  *Cygańskie wesele w Rudzie Śl. On - 21 lat, ona 16 lat. ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZABAWY
  *Serial Anna German [STRESZCZENIA ODCINKÓW]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama