WIK
W niedzielę zmarł 15-letni Antoni Juroszek, zawodnik Klubu Sportowego Wisła Ustronianka trenujący skoki narciarskie i kombinację norweską, uczeń trzeciej klasy gimnazjum SMS w Szczyrku. POZNAJ PRZYCZYNY

AKTUALIZACJA 10 KWIETNIA GODZ. 12:00:
Prokuratura ujawnia: Antoni Juroszek zmarł z wychłodzenia. Pogrzeb skoczka w czwartek

CZYTAJ KONIECZNIE:
Śmierć skoczka Antoniego Juroszka: Koledzy ze szkoły są wstrząśnięci

O śmierci zawodnika poinformował Polski Związek Narciarski. Antoni Juroszek urodził się 9 lipca 1997 roku, mieszkał w Istebnej. Trenował w klubie KS Wisła Ustronianka. W tym sezonie zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej LOTOS Cup w skokach narciarskich i czternaste wśród kombinatorów norweskich (kategoria Junior C). W marcu tego roku podczas Ogólnopolskich Spotkań UKS-ów, czyli nieoficjalnych mistrzostw Polski dzieci zdobył srebrny medal w skokach narciarskich (kategoria Junior C). Zmarł w Istebnej w niedzielę 7 kwietnia.

Data pogrzebu młodego sportowca nie została jeszcze wyznaczona.

Przyczyna śmierci nie została ujawniona, lecz w komentarzach internetowych przewija się informacja, jakoby zawodnik został znaleziony niedaleko swojego domu. Możliwe, że zmarł z wychłodzenia.

Materiał oryginalny: Nie żyje Antoni Juroszek, 15-letni skoczek i kombinator norweski z Istebnej [PRZYCZYNY] - Dziennik Zachodni