Wirus zaraził ludzi w Żywcu i konieczny był eksperyment

  Wirus zaraził ludzi w Żywcu i konieczny był eksperyment

  Jakub Marcjasz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Eksperyment na moście w Żywcu
  1/4
  przejdź do galerii

  Eksperyment na moście w Żywcu ©Jakub Marcjasz

  Internetowy wirus donosił o błędach projektowych przy budowie mostu w Żywcu. Mieszkańcy nabrali się na to. Czy można się tego ustrzec?
  Skandal! Most w Żywcu zostanie wyburzony i wybudowany na nowo. Budowlańcy pomylili plany. Planowane otwarcie w 2017 roku - taka sensacyjna wiadomość obiegła internetową sieć, wzbudzając ogromną sensację na Żywiecczyźnie. Na stronie zamieszczono materiał wideo. Ale chcąc go zobaczyć, należy się zalogować, a to... kosztuje. To jednak nie wszystko - po kliknięciu w materiał filmowy link do tej strony automatycznie publikowany jest na profilu użytkownika na Facebooku.

  - To klasyczny przykład negatywnego "virala", czyli właściwie społecznościowego wirusa. Strona wymusza udostępnienie nieprawdziwej informacji na swoim profilu Facebook, przez co wiadomość "niesie się" po sieci, oglądana przez setki, a po chwili tysiące osób. Często towarzyszy jej sensacyjny tytuł - że zmarł znany aktor, że ktoś został aresztowany albo... że słynny most będzie przeznaczony do rozbiórki. Dodatkowo treść po drugiej stronie okazuje się płatna - to szybki i sprytny sposób na wzbogacenie się autora pomysłu - mówi Marcin Nowak z redakcji internetowej "Dziennika Zachodniego".

  Wirus dolał oliwy do ognia - nic dziwnego, budowa nowego mostu na rzece Sole w Żywcu od dłuższego czasu budzi duże emocje wśród mieszkańców. Głównie dlatego, że nadal nie jest zakończona - most miał być gotowy w listopadzie 2014 roku. Równie dużą sensację wzbudziły internetowe doniesienia o wąskiej jezdni na moście, na której nie wyminą się dwa autobusy, nie przejadą samochody służb ratunkowych, a dźwigary konstrukcji uniemożliwiają przejazd wyższych samochodów.

  W efekcie do żywieckiego urzędu miejskiego zgłaszały się osoby, które zasłyszanymi informacjami dzieliły się z władzami. W tej sprawie urzędnicy odbierali też od zaniepokojonych mieszkańców maile. W tej sytuacji władze Żywca zdecydowały się przeprowadzić eksperyment na żywieckim moście. Miał on pokazać, że na przeprawie bez żadnych problemów wyminą się dwa autobusy, a pomiędzy nimi przejedzie jeszcze większy samochód osobowy.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama