Ważne
  Ekspert podpowiada: Musisz dostać umowę

  Ekspert podpowiada: Musisz dostać umowę

  JJ

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Iwona Zapart

  Iwona Zapart ©Lucyna Nenow/DziennikZachodni

  Do redakcji DZ wciąż dzwonią i piszą zrozpaczeni ludzie, którzy nieopatrznie zmienili operatora telekomunikacyjnego, chociaż wcale tego nie chcieli. Ulegli jedynie namowom kogoś, kto zadzwonił i telefonicznie obiecał tańszy abonament. Radzimy, jak się tego ustrzec.
  Iwona Zapart

  Iwona Zapart ©Lucyna Nenow/DziennikZachodni

  Radzi Iwona Zapart z Federacji Konsumentów w Katowicach:

  Do Federacji Konsumentów też wpływa coraz więcej niepokojących sygnałów od konsumentów, którym złożono propozycję zmiany abonamentu telefonii stacjonarnej na korzystniejszy. Najpierw dzwoni konsultant z propozycją zmiany abonamentu na tańszy, a po omówieniu zmian, zapowiada wizytę kuriera z umową w domu konsumenta.

  Jak wynika ze skarg, docierający do konsumenta kurier z dokumentami do podpisania zawsze bardzo się śpieszy i nie daje klientowi czasu na zapoznanie się z umową. Nie zostawia też kopii dokumentów.

  Wkrótce okazuje się, że konsument podpisał zgodę na rozwiązanie umowy z dotychczasowym operatorem i zawarł umowę z innym operatorem, a dodatkowo zawarł też umowę na świadczenie np. usług telemedycznych (Tele-EKG), nawet o tym nie wiedząc.

  O ile w miarę proste jest wycofanie się z podpisanej umowy o świadczenie usługi telekomunikacyjnej z nowym operatorem - bo zgodnie z przepisami prawa, mamy na to 14 dni - to rozwiązanie umowy o usługi telemedyczne nie jest już takie proste.
  W większości przypadków ofiarami tego procederu padają osoby starsze. Dlatego zwracamy się z apelem do konsumentów, aby uczulali swoich bliskich na podobne sytuacje. W przypadku każdej umowy zawieranej na odległość, zwłaszcza za pomocą telefonu, musimy zachować szczególną ostrożność, bo nie wiemy, z kim rozmawiamy.

  Jeżeli zadzwoni do Ciebie lub do bliskiej Ci osoby konsultant z propozycją zmiany umowy telekomunikacyjnej, zachowaj szczególną uwagę, oraz:

  - nie sugeruj się tym, że osoba, z którą rozmawiasz przez telefon, zna wszystkie dane dotyczące Twojej osoby oraz usługi, jaką posiadasz, np.: wysokość abonamentu;
  - poproś o przesłanie dokumentów na e-maila przed podpisaniem umowy, jeżeli nie masz e-maila, może udostępni go ktoś bliski;
  - jeżeli przyjedzie kurier, nie zwracaj uwagi na jego pośpiech i ponaglenia. W tym momencie on pracuje dla Ciebie, dlatego spokojnie zapoznaj się z umową i wszystkimi dokumentami.

  Zwróć szczególną uwagę na nazwę firmy i nowe oferowane warunki. Sprawdzaj oddzielnie każdą kartkę, którą musisz podpisać. Kurier zawsze powinien zostawić Ci kopię dokumentów. Pamiętaj! Jeżeli nie chce tego zrobić, nie podpisuj umowy.


  *Złoty pociąg odnaleziony! Już rozpala wyobraźnię ZŁOTY POCIĄG MEMY
  *Gala BCC Katowice, czyli rewia luksusu i przepychu ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Tak policja z Katowic zatrzymuje handlarza dopalaczami ZDJĘCIA + WIDEO z zatrzymania
  *Tak się bawią Katowice! Koncert na 150-lecie Katowic URODZINY KATOWIC ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama