Katowice: Teatr Śląski zaprasza na nowy sezon 2015/2016

  Katowice: Teatr Śląski zaprasza na nowy sezon 2015/2016

  Zuzanna Podlasko

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W nowym sezonie Teatr Śląski proponuje klasykę i nie tylko

  W nowym sezonie Teatr Śląski proponuje klasykę i nie tylko ©ZP

  Jakie premiery zobaczymy w nowym sezonie? Dlaczego będzie można kupić w Teatrze Śląskim bilety za 5 zł? Co teatr ma wspólnego z hip-hopem? Na te i inne pytania spróbujemy udzielić wyczerpującej odpowiedzi.
  W nowym sezonie Teatr Śląski proponuje klasykę i nie tylko

  W nowym sezonie Teatr Śląski proponuje klasykę i nie tylko ©ZP

  Premiery

  Za nami już pierwsza wrześniowa premiera: „Western” Artura Pałygi w reżyserii Roberta Talarczyka i Rafała Urbackiego. W nowym sezonie artystycznym do Teatru Śląskiego wraca klasyka. Powrót znanych i cenionych od dawna dramatów rozpocznie "Śmieszny staruszek" Tadeusza Różewicza w reżyserii Ewy Wyskoczyl. Bohater wygłasza monolog będący inscenizacją własnego procesu, monolog z pogranicza snu i halucynacji.
  W tej roli Bernard Krawczyk, legenda śląskiego teatru i filmu. Premiera odbędzie się 18 września na Scenie Kameralnej. Spektakl został przygotowany we współpracy z Wrocławskim Teatrem Współczesnym w ramach działań programu Wrocław - Europejska Stolica Kultury 2016.

  Druga premiera to "Ożenek" Mikołaja Gogola.To historia panny na wydaniu, która pragnie dzięki zamążpójściu poprawić swój status społeczny i materialny. Przekład Lubomiry Piotrowskiej powstał specjalnie na potrzeby tego przedstawienia. Spektakl przygotowuje jeden z najgłośniejszych współczesnych reżyserów rosyjskich – Nikołaj Kolada, który po raz pierwszy ma okazję pracować na Śląsku. Premiera odbędzie się 23 października na Dużej Scenie.

  W sezonie 2015/2016 zobaczymy również: "Wesele" Wyspiańskiego w reżyserii Radosława Rychlika, spektakl na podstawie "Sklepów cynamonowych" Schulza oraz teatralną realizację jednej z najbardziej znanych powieści przygodowych - "W 80 dni dookoła świata" Juliusza Verne'a. Ewelina Marciniak będzie pracować nad sztuką o Leni Riefenstahl, niemieckiej reżyserce filmowej, cenionej za nowatorski dorobek, ale i budzącej kontrowersje ze względu na powiązania z nazistami. Nowością w Teatrze będzie Scena w Galerii, na której odbędą się dwa premierowe spektakle: "Odrapane pokoje" oraz "Kamienie".

  Zespól Teatru Śląskiego wciąż pozyskuje nowych współpracowników i realizuje ciekawe pomysły. Współpracę z Teatrem rozpoczęła młoda pisarka Weronika Murek, znana z głośnego debiutu "Uprawa roślin południowych metodą Miczurina". Z kolei w przygotowanie spektaklu "Odrapane pokoje" o tematyce hip-hopowej zaangażował się raper Miuosh.

  Nowe atrakcje dla widzów

  Nowy sezon to również nowe projekty i udogodnienia dla widzów. Na drugim balkonie umieszczony jest od niedawna ekran, który ma poprawić jakość odbioru z tego miejsca. Kolejna niespodzianka to neon z logo Teatru Śląskiego.

  Do końca sezonu trwać będzie akcja "Piątki za piątki": w jeden piątek w każdym miesiącu będzie można kupić bilety na wybrany spektakl za 5 złotych. Każdy chętny będzie mógł kupić 5 takich biletów i zaprosić do teatru rodzinę lub przyjaciół. W planach Teatru również projekt "Dialogi na cztery nogi": będą to dyskusje na ważne, aktualne tematy odbywające się w prywatnych domach widzów, przy stole, w kameralnym gronie. Od pewnego czasu popularne stały się koncerty w domach, pora więc, by w naszych mieszkaniach zagościł teatr.


  *Pod Wałbrzychem odkryto podziemne miasto. Złoty pociąg będzie wydobyty ZDJĘCIA
  *Nowy Supersam w Katowicach zaprasza na wielkie otwarcie
  *Uchodźcy z Syrii już na Śląsku. Rodziny mieszkają w Chorzowie
  *Tak się okrada w sklepie. Uważajcie na zakupach WIDEO Z MONITORINGU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama