Żywiec: Oszustka naciągnęła 100 chętnych do pracy

  Żywiec: Oszustka naciągnęła 100 chętnych do pracy

  p.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Żywieccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli sprawę oszustki oferującej pośrednictwo w załatwieniu pracy za granicą. Kobieta usłyszała 105 zarzutów oszustwa. W niespełna pół roku oszukała ponad 100 osób na kwotę blisko 35.000 złotych. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd.
  Wczoraj funkcjonariusze z żywieckiego referatu zwalczającego przestępczość gospodarczą przedstawili ponad 100 zarzutów oszustwa 52 - letniej mieszkance powiatu. Jak wynika z materiałów sprawy kobieta uprawiała swój oszukańczy proceder przez około pół roku. Polegał on na tym, że oszustka na portalach internetowych oferowała swoje pośrednictwo w załatwieniu pracy za granicą, za co pobierała od zainteresowanych osób zaliczki w kwocie od 200 do 300 zł.
  Ze zobowiązań nie miała zamiaru się wywiązać. Na tym nie poprzestała. Oszukała również firmy telekomunikacyjne. Zawierając z nimi umowy, kupowała na promocyjnych warunkach telefony komórkowe. Z umów nie wywiązywała się, a telefony wystawiała na sprzedaż na aukcjach internetowych. Oszustka na tyle przemyślała swoje działania, że cały proceder uprawiała posługując się danymi osobowymi oraz dokumentami innej mieszkanki powiatu. Podejrzana przyznała się do popełnionych przestępstw i dobrowolnie poddała karze. Na wniosek policjantów, prokurator objął oszustkę policyjnym dozorem. Kobiecie za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O jej dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.
  *Kutz: Autonomia okazała się oszustwem. Ślązakom należy się status mniejszości etnicznej [WYWIAD RZEKA]
  *TYLKO W DZ: Niesamowite zdjęcia górników i kopalń z XIX w. Maxa Steckla
  *Cygańskie wesele w Rudzie Śl. On - 21 lat, ona 16 lat. ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZABAWY
  *Serial Anna German [STRESZCZENIA ODCINKÓW]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama