W Katowicach odbyła się trzecia edycja Silesia Fashion Day...

  W Katowicach odbyła się trzecia edycja Silesia Fashion Day [ZDJĘCIA]

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W Katowicach odbyła się trzecia edycja Silesia Fashion Day [ZDJĘCIA]
  1/58
  przejdź do galerii

  ©Arkadiusz Gola, Marzena Bugała

  Kilkaset osób zgromadziło się w sobotni wieczór w westybulu Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, który na parę godzin zamienił się w modowy wybieg i arenę dla III edycji Silesia Fashion Day. Wiosenna odsłona wydarzenia okazała się wyjątkowa nie tylko ze względu na miejsce. Tym razem organizatorzy postanowili, że połączą misję imprezy, czyli promowanie wielkomiejskiego stylu życia inspirowanego kulturą, sztuką i modą z akcją charytatywną.
  - Katowice kojarzyły się dotąd przede wszystkim z wielkim przemysłem. Ale niech ludzie też wiedzą, że mamy tutaj wielkie serca i znamy się na modzie - powiedziała już na początku Justyna Cichoń, organizator Silesia Fashion Day, dyrektor zarządzający JC Academy. Pani Justyna (którą na scenę zaprosił prowadzący galę, Mirosław Neinert) przepięknie prezentowała się w czarnej długiej kreacji z domu mody Dono da Scheggia. Gości powitał też wojewoda śląski, Zygmunt Łukaszczyk.

  - To wielkie wydarzenie. Westybul Urzędu Wojewódzkiego gościł już wielu wspaniałych ludzi, odbywają się tutaj bale i koncerty muzyki. Ale urząd może być otwarty na modę, śląską modę - podkreślił wojewoda.


  III edycja Silesia Fashion Day wspomogła Hospicjum Cordis, przede wszystkim dzięki specjalnie zaprojektowanej na tę okazję koszulce, którą można było kupić w trakcie imprezy. Stworzył ją Tomasz Ossoliński. Projektant na scenie pojawił się w towarzystwie Marianny Dufek-Durczok (oboje mieli na sobie "hospicyjne" koszulki).

  - Jego pierwsze projekty 20 lat pokazywaliśmy w studiu telewizji Katowice. Już wtedy czułam, że Tomek zajdzie bardzo daleko - podkreśliła Marianna Dufek-Durczok. - Cieszę się bardzo, ze mogłem w ten sposób pomóc Hospicjum Cordis. Mam nadzieję, że będą to kolekcjonerskie gadżety - powiedział Tomasz Ossoliński.

  Na scenie nie mogło też zabraknąć szefowej Hospicjum Cordis, doktor Jolanty Markowskiej. - Jak powiedziała patronka naszego domu "miłość jest wszystkim". Zaczyna się od dobrego myślenia o tym miejscu, dzielenia trudnych uczuć, które w tym domu są obecne - powiedziała pani doktor. Jolanta Markowska wspomniała o najważniejszych potrzebach jakie ma Hospicjum Cordis i podziękowała za już okazane wsparcie. Wręczyła też w obecności prezydenta Katowic, Piotra Uszoka, specjalną statuetkę dla zasłużonego darczyńcy. Odebrał ją Jerzy Sobczak, prezes AS. Inter Silesia.

  Impreza stała się też okazją do wręczenia nagród Silesia Fashion Point. W kategorii "tworzenie mody" nagrodę otrzymała pracownia BroKat. Statuetkę w kategorii "twórczość artystyczna" otrzymali Marcel Sławiński i Kasia Sobańska, natomiast za "działalność kulturotwórczą" nagrodzona została minister Elżbieta Bieńkowska. - Urzędnicy też czasem się kulturze przydają - powiedziała z uśmiechem minister Bieńkowska.

  Szczególną statuetkę za "całokształt twórczości" odebrał Wojciech Kilar. Nagrodę mistrzowi wręczył ją wojewoda śląski, Zygmunt Łukaszczyk. - Powiedział pan kiedyś "Śląsk jest jak Ameryka, przyjmie wszystkich z otwartymi ramionami". My pana dzisiaj dzisiaj tak witamy i życzymy wszystkiego dobrego - powiedział wojewoda, a jego słowom towarzyszyły gromkie oklaski publiczności.
  W trakcie Silesia Fashion Day wręczono ponadto nagrodę dla naszego laureata Modowej Bitwy Miast (głosowanie w plebiscycie portalu naszemiasto.pl i Dziennika Zachodniego zakończyło się w piątek). Zwyciężczynią okazała się Sandra Spałek, która będzie reprezentowała nasz region podczas Fashion Week W Łodzi. Nagrodę laureatce wręczył Zenon Nowak, prezes Dziennika Zachodniego.

  A na wybiegu zaprezentowano najnowsze kolekcje m.in.: Dono da Sceggia, Pinko, Tru Trussardi, Marino Rinaldi oraz Marc Cain. Najbardziej oczekiwany był ostatni pokaz, w którym w role modelek i modeli wcieliły się znane osobistości, m.in. Krystyna Doktorowicz, Tomasz Konior (architekt), Violetta Skrzypulec-Plinta (dziekan wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego), Aleksandra Łukaszczyk (żona wojewody), Aleksandra Gajewska (wicemarszałek województwa śląskiego) czy rektor Uniwersytetu Śląskiego Wiesław Banyś.

  *Strajk generalny 26 marca w woj. śląskim
  *Bandycki napad na sklep w Mysłowicach ZOBACZ WIDEO
  *ZOBACZ luksusowe samochody prezydentów miast. Po co im to? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Serial Anna German [STRESZCZENIA ODCINKÓW]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama