Menu Region

To już dziś! Bezpłatne badania żył od 18 do 22 kwietnia w...

To już dziś! Bezpłatne badania żył od 18 do 22 kwietnia w Katowicach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Katarzyna Pachelska

Prześlij Drukuj
Od czwartku 18 kwietnia na parkingu za Silesia City Center na pięć dni zatrzyma się ciężarówka ze stanowiskami do badań USG Doppler kończyn dolnych. Nie czekaj, aż na nogach pojawią się szpecące i groźne dla zdrowia żylaki. Przebadaj się już teraz
W kwietniu rozpoczęła się pierwsza ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna "Żylaki? Przeciwdziałaj!". W ramach akcji eksperci wyjaśniają, jak radzić sobie i skutecznie zapobiegać żylakom oraz przewlekłej niewydolności żylnej. Dodatkowo osoby w wieku 30-55 roku życia, które nigdy wcześniej nie diagnozowały się w kierunku przewlekłej choroby żylakowej, mogą wziąć udział w bezpłatnych badaniach USG Doppler kończyn dolnych.
Profesjonalna diagnostyka pozwoli na ocenę przepływu krwi w żyłach, co umożliwi wczesne wykrycie chorób układu krążenia. Patronat merytoryczny nad przedsięwzięciem objęła Klinika Chirurgii Ogólnej i Naczyń Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Badanie jest bezbolesne, nieinwazyjne i trwa tylko 15 minut. Wynik jest dostępny od razu i zawiera opis dokonany przez lekarza specjalistę. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana, natomiast liczba miejsc jest ograniczona. Diagnostyka odbywać się będzie w mobilnym centrum zaaranżowanym na gabinety lekarskie, z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu ultrasonografii Dopplerowskiej. To mobilne centrum lekarskie w czwartek, 18 kwietnia zainstaluje się na parkingu przy stacji benzynowej Shell na terenie Silesia City Center w Katowicach. Początek badania o godz. 10.00, koniec o 18.00. Akcja w Katowicach będzie trwać do poniedziałku 22 kwietnia (włącznie). Uwaga! Wcześniej takie akcje odbyły się w Poznaniu i we Wrocławiu, w obu miastach cieszyły się takim powodzeniem, że trzeba było długo czekać w kolejce. Trzeba się do tego przygotować, zwłaszcza że długie stanie w jednej pozycji akurat sprzyja powstawaniu żylaków.

Częścią akcji "Żylaki? Przeciwdziałaj!" jest wortal informacyjny wotral o przeciwdziałaniu żylakom, gdzie internauci mogą m.in. zapoznać się z objawami chorobowymi, sposobami diagnozowania, leczenia i zapobiegania powstawania żylaków. Potrzebujesz porady? Strona umożliwia przesłanie zapytania do lekarza specjalisty, który w ciągu 48 godzin odpowie na pytanie.

Celem kampanii "Żylaki? Przeciwdziałaj!" jest zwiększenie świadomości Polaków na temat chorób żył, sposobów ich leczenia i profilaktyki. - Z moich wieloletnich doświadczeń jako chirurga naczyniowego i angiologa wynika, że coraz więcej osób odczuwa dolegliwości z powodu przewlekłej niewydolności żylnej - mówi prof. dr hab. n. med. Grzegorz Oszkinis, kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. - Można szacować, że ok 40-60 proc. kobiet i 15-30 proc. mężczyzn w Polsce cierpi na żylaki lub ich powikłania. Niestety, współczesny tryb życia sprawia, że pierwsze, niepokojące objawy chorobowe występują już nawet u młodych, niespełna 30-letnich osób. Pomimo że postęp w leczeniu chorób żył w ostatnich latach jest znaczny, nadal najważniejsza jest wczesna reakcja na pojawiające się objawy i zapobieganie rozwojowi schorzenia - dodaje prof. Oszkinis.
*Kutz: Autonomia okazała się oszustwem. Ślązakom należy się status mniejszości etnicznej [WYWIAD RZEKA]
*TYLKO W DZ: Niesamowite zdjęcia górników i kopalń z XIX w. Maxa Steckla
*Cygańskie wesele w Rudzie Śl. On - 21 lat, ona 16 lat. ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZABAWY
*Serial Anna German [STRESZCZENIA ODCINKÓW]

Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
Reklama
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Reklama
Reklama