Ważne
  Podziękowania z Białego Domu

  Podziękowania z Białego Domu

  Piotr Piesik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Joanna i Jacek Wronowie z Częstochowy dostali list z Białego Domu, siedziby prezydentów Stanów Zjednoczonych, podpisany przez George W. Busha, który w miniony wtorek oddał władzę Barackowi Obamie. W liście Bush wyraża podziękowanie za prezent, który otrzymał z Częstochowy i życzy ofiarodawcom szczęścia.
  Wronowie kilka miesięcy temu postanowili wysłać do Waszyngtonu obraz Matki Boskiej Częstochowskiej wyhaftowany przez Joannę Wronę. Do obrazu dołączyli tabliczkę z wygrawerowanym napisem - dedykacją dla George W. Busha z wyrazami wdzięczności. Przesyłkę nadali w końcu września ubiegłego roku. Koniecznie chcieli, żeby dotarła do Waszyngtonu zanim dobiegnie końca kadencja George'a W. Busha. Liczyli się też z tym, że ich prezent będzie poddany drobiazgowej kontroli przez ochronę prezydenta.

  Do wyhaftowanego obrazu dołączyli list, w którym wyrazili poparcie dla Busha za podjęcie zdecydowanej walki z terroryzmem i przemocą. Podpisali go wszyscy - Joanna, Jacek oraz czworo dzieci: 13-letnia Dominika, o 2 lata młodsza Wiktoria, blisko 3-letnia Gloria Maria i zaledwie sześciomiesięczny Maksymilian, który odcisnął na papierze swój malutki kciuk umoczony w tuszu. Nadawcy nie wiedzieli, czy ich przesyłka dotarła na biurko adresata, dopóki z Waszyngtonu nie przyszło pismo z podziękowaniem Busha i jego odręcznym podpisem.

  Joanna i Jacek Wronowie zasłynęli - choć tej popularności nie szukali - kiedy na świat przyszła Gloria, urodzona w szóstym miesiącu ciąży. Medycyna nie dawała jej żadnych szans na utrzymanie przy życiu. Dziecko ważyło tylko 860 gramów, mierzyło 37 centymetrów, miało poważne wady serca i nerek. Rodzice głęboko modlili się o wstawiennictwo papieża Jana Pawła II i przeżycie dziecka. Gloria dziś rozwija się normalnie, stwierdzone przez lekarzy wady rozwojowe ustąpiły. Jacek Wrona napisał książkę "Świadectwo Glorii Marii", zaś historia uzdrowienia dziewczynki została włączona do listy cudów, stanowiących dowody świętości Jana Pawła II, rozpatrywanych przez komisję postulacyjną z Watykanu.

  Wronowie chcą poświęcić swoje życie dzieciom. Planowali poprowadzić jeden z rodzinnych domów dziecka w Częstochowie, lecz na razie nie został on uruchomiony z powodu czasochłonnych, biurokratycznych procedur. Nie zamierzają ustępować.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama