Bombowy weekend i wyciek gazu

  Bombowy weekend i wyciek gazu

  Magdalena Sekuła

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Chciał zrobić na złość teściowi, więc zadzwonił na policję i powiedział, że w bloku, w którym mieszka teść, przy ulicy Gościnnej w Katowicach Giszowcu, jest bomba. Natychmiast na miejsce zostały wysłane patrole policji, zastępy straży pożarnej i pogotowie. Ewakuowano 350 mieszkańców bloku - jedna z kobiet została odwieziona do szpitala.
  - Nie było zagrożenia życia, ale ta kobieta była w podeszłym wieku i nie poruszała się o własnych siłach. Uznaliśmy, że lepiej będzie, jeśli przeczeka ewakuację pod opieką lekarzy - mówi Krzysztof Wręczycki z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

  Do zdarzenia doszło w sobotę o po godz. 22. - Mieszkańcy bloku przez trzy godziny czekali w specjalnie podstawionym autobusie aż zakończy się akcja - relacjonuje Wręczycki.

  Na szczęście w bloku bomby nie było. Policjanci zatrzymali za to 28-latka, który wszczął fałszywy alarm. Grożą mu nawet trzy lata więzienia.

  - Jeśli tak zdecyduje sąd, będzie też musiał ponieść koszty akcji, które mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych - mówi Wręczycki. - Przecież na miejsce musiała pojechać nie tylko policja i straż pożarna, ale i pogotowie ratunkowe czy gazowe.

  To już druga ewakuacja tego samego bloku. Kilka tygodni temu na policję z informacją o bombie zadzwoniła... żona zatrzymanego w sobotę mężczyzny.

  Weekend był wyjątkowo pracowity dla służb ratunkowych. Również w sobotę na ulicy Dybickiego w Mysłowicach ewakuowano 37 osób z szesnastu domków jednorodzinnych. Przyczyną był wyciek gazu. Do zdarzenia doszło około godziny 20. Mieszkańcy sami wezwali policję, bo ulatniał się gaz przy jednym z domów.

  - Pogotowie gazowe uznało, że trzeba ewakuować mieszkańców. Zostali przewiezieni do Szkoły Podstawowej nr 12 - informuje młodszy aspirant Przemysław Kustra z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. - Okazało się, że przyczyną ulatniania się gazu było rozszczelnienie jednego z połączeń między rurami. Akcja trwała ponad cztery godziny. Pół godziny po północy służby ratunkowe uporały się z wyciekiem i mieszkańcy mogli wrócić do swoich domów. Nikomu nic się nie stało.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama