Częstochowscy dziennikarze ścigali się... z tramwajem...

  Częstochowscy dziennikarze ścigali się... z tramwajem [ZDJĘCIA]

  AKC

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Motorniczy twista nie wiedział, że weźmie udział w wyścigu
  1/58
  przejdź do galerii

  Motorniczy twista nie wiedział, że weźmie udział w wyścigu ©Fot. Aneta Kaczmarek/Dziennik Zachodni

  Kilka minut po godz. 11 z częstochowskich Kwadratów wystartował nietypowy wyścig o nazwie "Dziennikarze kontra maszyna czyli alternatywnie do celu".
  Dziennikarze, którzy stanęli w szranki z twistem mogli pobiec, pojechać rowerem, na rolkach itd. - wszystko po to, by zwrócić uwagę częstochowian na to, że oprócz samochodu można poruszać się po mieście w różnoraki sposób.

  Tramwaj, z którym rywalizowali był zwykłym rejsowym tramwajem, który zabierał na pokład pasażerów i zatrzymywał się na każdym kolejnym przystanku.

  Udział w biegu zorganizowanym przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Częstochowie wzięło ok. 20 częstochowskich dziennikarzy.

  Jako pierwszy linię mety na wysokości zajezdni MPK przekroczył na rowerze Mateusz Orda z Fotoczewa, drugi był twist, a trzecie auto Radia Jura.

  Tymczasem w sobotę w godz. 11-15 odbędzie się Otwarty Dzień Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie. Będzie to jedno z wydarzeń organizowanych na terenie miasta w związku z trwającym Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu.

  W ramach dnia otwartego częstochowianie będą mogli m.in. obejrzeć wystawę zdjęć o historii częstochowskich tramwajów, wejść i zrobić sobie zdjęcia w wystawionych pojazdach, zwiedzić pod okiem przewodników wyznaczony teren zajezdni, poznać tajniki pracy kierowcy czy motorniczego, a nawet siąść za sterami autobusu czy tramwaju.

  Zapisów na szkoleniowe przejażdżki po terenie zajezdni można dokonywać z wyprzedzeniem drogą telefoniczną, pod nr. 343779175 oraz mailem dzienotwarty@mpk.czest.pl.

  Swoje wsparcie i pomoc przy organizacji Dnia Otwartego zapowiedzieli po raz kolejny członkowie Częstochowskiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Częstochowie.


  *Pod Wałbrzychem odkryto podziemne miasto. Złoty pociąg będzie wydobyty ZDJĘCIA
  *Nowy Supersam w Katowicach zaprasza na wielkie otwarcie
  *Uchodźcy z Syrii już na Śląsku. Rodziny mieszkają w Chorzowie
  *Tak się okrada w sklepie. Uważajcie na zakupach WIDEO Z MONITORINGU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama