Drużyny IV ligi i klasy B graja kolejne mecze

  Drużyny IV ligi i klasy B graja kolejne mecze

  Zdjęcie autora materiału

  Magdalena Kutynia

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Drużyny IV ligi i klasy B graja kolejne mecze
  1/4
  przejdź do galerii
  Jak idzie drużynom powiatu bieruńskiego w pozostałych ligach? IV Liga rozegrała już pięć kolejek. GTS Bojszowy walczy o przetrwanie. Piłkarska klasa B rozegrała dopiero 3 kolejki. Bieruńskie drużyny są liderami. Pierwsze miejsce w tabeli zajmuje Polonia Międzyrzecze, a drugie Stal Chełm Śląski.
  IV liga piłkarska rozegrała już w tym sezonie 5 kolejek. Jak sobie radzi w rundzie jesiennej 2015/2016 drużyna naszego powiatu - GTS Bojszowy? Aktualnie zajmuje w tabeli czternaste miejsce. Na swoim koncie ma tylko 4 punkty po pięciu kolejkach. Niestety od początku sezonu walczy w ogonie czwartoligowej tabeli. Wyniki meczów bojszowian są bardzo zróżnicowane, ale mało optymistyczne.
  W meczu pierwszej kolejki GTS pokonał Polonię Łaziska - 1:0, a w meczu drugiej kolejki przegrał z Gwarkiem Ornontowice - 0:2.
  Następnie w meczu trzeciej kolejki zremisował z Kupińskim Suszcem - 1:1, w meczu czwartej kolejki został rozgromiony przez Unię Racibórz- 0:5, w meczu piątej kolejki poniósł porażkę z zespołem Drzewiarz Jasienica - 1:2. W najbliższą niedzielę drużyna z Bojszów rozegra kolejne spotkanie tej rundy. Przeciwnikiem będzie Unia Turza Śląska. Najlepszymi strzelcami drużyny GTS Bojszowy po pięciu kolejkach są: Mateusz Wróbel i Paweł Natkaniec. Jakie cele na ten sezon stawia sobie GTS Bojszowy? - Zamierzamy utrzymać się w IV lidze. Zbudowaliśmy niezły zespół w tym sezonie. Mamy paru nowych młodych zawodników z okolicznych klubów, którzy pomogą nam wygrywać kolejne mecze - mówi Czesław Kłyk, prezes klubu GTS Bojszowy - Bazujemy na naszej lokalnej młodzieży lub na juniorach z sąsiednich miast. W tym sezonie przyszło do nas kilku wartych uwagi młodzieżowców - dodaje. Wśród nowych zawodników sezonu 2015/2016 znaleźli się: Michał Kucz i Adrian Dulęba , którzy przyszli z Unii Bieruń Stary, Marcin Krzywicki z Concordii Knurów, Aleksander Skipiol z Jesienicy Radosławice, Mateusz Żyłka z Ogrodnika Cielmice, Karol Lepianka z juniorki GKS-u Tychy, Grzegorz Jastrzębski, wychowanek GTS-u, który po roku przerwy wrócił do gry oraz Michał Grajcarek, dawny zawodnik Iskry Pszczyna. Drużynę w tym sezonie ograniczyło odejście najlepszego zawodnika - Łukasza Krzyckiego, który gra aktualnie w drugoligowym GKS Tychy.
  Dla Krzyckiego transfer do tyskiego zespołu to duży awans, dla GTS-u to jednak osłabienie. Liderem tabeli jest aktualnie Unia Turza Śląska, która ma na swoim koncie 15 punktów. Na drugim miejscu plasują się ex aequo zespoły Granica Ruptawa i Krupiński Suszec , które maja po 10 punktów. Ogon tabeli zamyka Row II Rybnik, który zdobył tylko jeden punkt.

  Jak wygląda sytuacja piłkarskiej klasy B i drużyn naszego powiatu grających w tej lidze?
  Futbolowa klasa B ma na swoim koncie dopiero trzy kolejki. Grają w niej dwie drużyny naszego powiatu : KS Polonia Międzyrzecze i Stal Chełm Śląski. Oba zespoły są liderem tabeli i plasują się kolejno na pierwszym i drugim miejscu.
  Polonia Międzyrzecze wygrała wszystkie trzy swoje spotkania. W ramach pierwszej kolejki pokonała LKS Znicz Jankowice wynikiem - 5:3, w ramach drugiej kolejki wygrała z LKS Wisła Mała - 3:2, natomiast w meczu trzeciej kolejki odniosła zwycięstwo nad LKS I Krzyżowice 4:1. Na swoim koncie zespół z bojszowskiego Międzyrzecza ma już 6 punktów. Kolejne spotkanie rozegra w najbliższą sobotę z LKS I Mizerów.
  Drużyna Stal Chełm Śląski zdobyła w trzech meczach łącznie 6 punktów. W meczu pierwszej kolejki zespół pokonał Polonię II Łaziska - 3:0, w meczu drugiej kolejki przegrał z LKS Znicz Jankowice- 0:2, a w meczu trzeciej kolejki wygrał z LKS Wisła Mała - 3:1. W niedziele, 13 września zespół z Chełmu Śląskiego rozegra spotkanie czwartej kolejki z drużyną LKS I Krzyżowice.
  - Naszą ambicja jest awans do klasy A, a to jest w zasięgu ręki. Musimy po prostu bardzo dobrze zacząć sezon, by potem już tylko dopełnić dzieła - zapowiedział przed runda jesienną Andrzej, prezes klubu Stal Chełm Śląski.


  *Pod Wałbrzychem odkryto podziemne miasto. Złoty pociąg będzie wydobyty ZDJĘCIA
  *Nowy Supersam w Katowicach zaprasza na wielkie otwarcie
  *Uchodźcy z Syrii już na Śląsku. Rodziny mieszkają w Chorzowie
  *Tak się okrada w sklepie. Uważajcie na zakupach WIDEO Z MONITORINGU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama