Ważne
  Na publikację list komitetów wyborczych PKW ma czas do...

  Na publikację list komitetów wyborczych PKW ma czas do wtorku

  Sławomir Cichy

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Na publikację list komitetów wyborczych PKW ma czas do wtorku
  Państwowa Komisja Wyborcza ma tydzień na opublikowanie wszystkich zarejestrowanych list wyborczych kandydatów do Sejmu i Senatu.
  Na publikację list komitetów wyborczych PKW ma czas do wtorku
  Mimo że od północy 15 września, kiedy kończył się czas rejestracji list wyborczych, minęły już trzy dni, na stronach PKW nie ma wciąż opublikowanych wszystkich list kandydatów do Sejmu i Senatu. W Rybniku - jako jedynym okręgu wyborczym w kraju - do czwartku nie opublikowano ani jednej listy. Okazuje się, #że tym razem powodem opóźnień nie jest PKW, a Komitety Wyborcze.
  Maria Kołtunowska z biura prasowego PKW w Warszawie poinformowała nas, że zatwierdzone listy są publikowane na bieżąco i nie ma z tym żadnych opóźnień.
  - Jeśli otrzymujemy zarejestrowaną i zatwierdzoną listę z Okręgowej Komisji Wyborczej, natychmiast umieszczamy ją na stronie internetowej. Skoro nie ma żadnej listy z okręgu rybnickiego, to musi to wynikać z jakiegoś lokalnego problemu - powiedziała.

  Dyrektor biura OKW w Katowicach Wojciech Litewka mówi wprost: - List nie mamy, bo komisje, m.in. w Rybniku, dostrzegły w nich szereg uchybień i wezwały komitety wyborcze do ich usunięcia. Kiedy mija komitetom wyznaczony termin, badają, czy wytknięte błędy zostały naprawione. Jeśli tak, listy zostają zarejestrowane, a wówczas niezwłocznie przekazujemy je do Warszawy. Tylko PKW ma prawo publikacji zatwierdzonych list - wyjaśnia.

  Kampania wyborcza w naszych miastach rozpoczęła się na dobre. Nie brakuje już plakatów i ulotek kandydatów, dlatego na portalu dziennikzacho-dni.pl wczoraj ruszyły plebiscyty, których celem jest wyłonienie najbardziej popularnych postaci, kandydatów do Sejmu i Senatu na terenie województwa śląskiego. Zakończenie głosowania 12.10.2015 r. o godz. 11.59.
  Plebiscyt jest prowadzony osobno w każdym okręgu wyborczym województwa śląskiego. Lista kandydatów biorących udział w plebiscycie jest identyczna z listą kandydatów na posłów i senatorów w wyborach do Sejmu i Senatu, opublikowaną na stronach PKW.

  Na kandydatów można oddawać głos aż na trzy sposoby: Z poziomu portalu dziennikzachod-ni.pl, poprzez profil dziennik#zachodni.pl na Facebooku lub wysyłając SMS pod numer 72355 (2,46 zł z VAT) w treści wpisując prefiks.numer kandydata. Lista prefiksów wraz z numerami kandydatów jest dostępna w serwisie DZ od 18.09.2015 r. i sukcesywnie uzupełniana wraz z pojawianiem się na stronach Państwowej Komisji Wyborczej kolejnych list.

  Ogłoszenie wyników najpóźniej 16 października 2015 roku na stronie internetowej "Dziennika Zachodniego".


  *Pod Wałbrzychem odkryto podziemne miasto. Złoty pociąg będzie wydobyty ZDJĘCIA
  *Nowy Supersam w Katowicach zaprasza na wielkie otwarcie
  *Uchodźcy z Syrii już na Śląsku. Rodziny mieszkają w Chorzowie
  *Tak się okrada w sklepie. Uważajcie na zakupach WIDEO Z MONITORINGU

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kto sie wetnie, że profesor Kadłubek bydzie najpopularniejszym kandydatem w plebiscycie Der DZ?

   Sandman. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Wiadomo, ż Der DZ popiera Volkslistę "Zjednoczeni dla Śląska" całym sercem, całym umysłem i za wszyjskie pijondze. Czy ktoś mo jakieś wątpliwości, że w plebiscycie zwycięży profesor Kadlubek? Jo...rozwiń całość

   Wiadomo, ż Der DZ popiera Volkslistę "Zjednoczeni dla Śląska" całym sercem, całym umysłem i za wszyjskie pijondze. Czy ktoś mo jakieś wątpliwości, że w plebiscycie zwycięży profesor Kadlubek? Jo niy... hehehehehezwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama