VII Bytomski Półmaraton odbył się 20 września 2015 [ZNAJDŹ SIĘ NA ZDJĘCIACH]

Katarzyna Pachelska
VII Bytomski Półmaraton, 20 września 2015
VII Bytomski Półmaraton, 20 września 2015 Katarzyna Pachelska
Ponad 1400 osób wzięło udział w VII Bytomskim Półmaratonie. Odbył się półmaraton, ale również bieg na 10,5 km oraz marsz nordic walking.

7. Bytomski Półmaraton odbył się w niedzielę 20 września 2015 r. Bytomski Półmaraton to jedno z największych, cyklicznych wydarzeń sportowych odbywających się w tym mieście, współorganizowane przez centrum handlowe Atrium Plejada oraz Carrefour, Decathlon i Castoramę, przy wsparciu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu oraz klubu sportowego Polonia Bytom. Honorowym patronem imprezy został PRezydent Bytomia – pan Damian Bartyla.

Start i meta zawodów była zlokalizowana na parkingu CH Atrium Plejada. Zawodnicy mieli do pokonania jedną pętlę (gdy biegli na 10,5 km) lub dwie pętle (półmaraton) po Bytomiu. W zawodach wystartowało ponad 1400 zawodników, najwięcej w historii tej imprezy. Każdy, kto ukończył zawody, dostał medal. Odbyło się też losowanie nagród rzeczowych, w tym nagrody głównej, czyli samochodu toyota aygo, który wygrała kobieta, która w półmaratonie starowała po raz pierwszy.