Modny Śląsk: Mariaż mody, kultury i gospodarki w maju w...

  Modny Śląsk: Mariaż mody, kultury i gospodarki w maju w Katowicach

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ilona Kanclerz, organizatorka imprezy "Modny Śląsk"
  1/2
  przejdź do galerii

  Ilona Kanclerz, organizatorka imprezy "Modny Śląsk" ©KATARZYNA PACHELSKA

  Impreza "Modny Śląsk" odbędzie się od 11 do 13 maja w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego
  W maju Katowice będą nie tylko ekonomiczną stolicą Polski, za sprawą Europejskiego Kongresu Gospodarczego (13-15 maja), ale również najmodniejszym miejscem na mapie naszego kraju. W ramach EKG, od 11 do 13 maja, odbędzie się druga edycja projektu "Modny Śląsk", w ramach którego zaprezentują się młodzi projektanci pochodzący z naszego województwa. Imprezie, podobnie jak całemu Kongresowi, patronuje "Dziennik Zachodni".

  Wielka gala i pokaz mody zakończą pierwszy dzień EKG. Impreza pt. Moda na Śląsk" odbędzie się w pięknym, choć zaniedbanym budynku starego dworca PKP. Obejrzymy pokazy śląskich kreatorów mody i posłuchamy jak śpiewają dwie zdolne dziewczyny z naszego regionu, Karo Glazer i Olga Pokrywka.
  Wstęp na wieczorną galę tylko na zaproszenia, ale impreza rozpocznie się już o godz. 12.00 i potrwa do 18.00. Na tę część, w jej ramach m.in. pokazy mody i finał konkursów dla projektantów i trendsetterów, wstęp jest wolny.

  W ramach Modnego Śląska czekają nas też: plener sztuk wizualnych w Zabrzu 11 maja, otwarte wykłady o modzie, warsztaty dla dzieci na ul. Mariackiej w Katowicach. Szczegóły programu i zapisy - na stronie Strona projektu Modny Śląsk.

  - Modny Śląsk to platforma, przez którą możemy prezentować to, co ciekawego, nowego w sferze mody i kultury dzieje się na Śląsku - mówi Ilona Kanclerz, organizatorka imprezy. - Wybraliśmy ośmiu projektantów młodego pokolenia, prezentujących ciekawe trendy. Dzięki zaproszeniu od Europejskiego Kongresu Gospodarczego będziemy mogli pokazać się również przed międzynarodową publicznością.

  Na piątą edycję EKG przyjedzie do Katowic ok. 6 tysięcy ludzi z całego świata. - Dla nas ważne jest to, by Kongres, który jest jedną z najważniejszych machin promujący zmieniający się Śląsk, gromadził różne środowiska, by nasi goście spędzili tu trzy ciekawe dni i wyjechali z obrazem pozytywnego Śląska - mówi Wojciech Kuśpik, inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
  *Kutz: Autonomia okazała się oszustwem. Ślązakom należy się status mniejszości etnicznej [WYWIAD RZEKA]
  *TYLKO W DZ: Niesamowite zdjęcia górników i kopalń z XIX w. Maxa Steckla
  *Cygańskie wesele w Rudzie Śl. On - 21 lat, ona 16 lat. ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZABAWY
  *Serial Anna German [STRESZCZENIA ODCINKÓW]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo