Katowicki duet Jóga nagrywał swoją drugą EP-kę w tym samym...

  Katowicki duet Jóga nagrywał swoją drugą EP-kę w tym samym studio co Dawid Bowie czy grupa U2

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katowicki duet Jóga wrócił nagrywał w Hansa Tonstudio w Berlinie
  1/4
  przejdź do galerii

  Katowicki duet Jóga wrócił nagrywał w Hansa Tonstudio w Berlinie ©mat. pras

  Kamil Łukasiuk i Rafał Skowroński czyli duet Jóga z Katowic nagrywał w berlińskim Hansa Tonstudio materiał na swoją drugą EP-kę.
  Katowicki duet Jóga wrócił ze studia Hansa Tonstudio w Berlinie, gdzie w ubiegłym tygodniu zarejestrował utwory na swoją EP-kę. To nagroda w projekcie Rubber Tracks marki Converse, umożliwiającym młodym i zdolnym twórcom produkcję utworów w profesjonalnych warunkach.
  Międzynarodowe jury wybrało ich spośród 9 tysięcy zespołów z całego świata i ponad 200 z Polski.
  Berlińskie Hansa Tonstudio znane jest na całym świecie. Swoje płyty realizowali tu m.in. David Bowie, Iggy Pop, U2, Depeche Mode, czy Boney M. Za realizację nagrań Jógi odpowiadał Aaron Bastinelli, mający na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak Bono, The Roots czy Mark Foster.

  – Praca w studiu przebiegała bardzo naturalnie. Przed wylotem do Berlina przygotowywaliśmy się do nagrań. Współpraca z Aaronem Bastinellim była dla nas prawdziwym zaszczytem. Bardzo miło wspominamy te dwa dni w Berlinie. Wieczorami po nagraniach zwiedzaliśmy miasto. Udało nawet nam się odwiedzić słynny klub Berghain wspomina Kamil Łukasiuk.

  Do konkursu duet zgłosił ich managment.
  – Nie wiedzieliśmy o tym. Było to dla nas ogromne zaskoczenie kiedy dowiedzieliśmy się, że jako jeden z 200 polskich zespołów dostaliśmy się do konkursu Converse - mówi Rafał Skowroński, wokalista Jógi.
  – Zostało nam jeszcze trochę pracy, ale mamy nadzieje, że materiał który zarejestrowaliśmy w Hansa Tonstudio spodoba się ludziom i pozwoli nam grać więcej koncertów i obcować z naszymi słuchaczami - dodaje.
  Jóga tworzy od 2013 roku. Kamila i Rafała łączy nie tylko przyjaźń od lat przedszkolnych, ale i wrażliwość, słyszana niemal w każdym wydobywającym się dźwięku. Młodzi muzycy łączą gitarę akustyczną z nowym elektronicznym brzmieniem, zręcznie przemycając swoje skandynawskie inspiracje. W ubiegłym roku własnym sumptem wydali pierwszą Ek-kę “Skin”, na której znalazło się 6 utworów.


  *Oto Rysio! Największe dziecko w Polsce urodzone do wody przyszło na świat w Zabrzu ZDJĘCIA
  *Rolnik szuka żony w TVP: Łzy i rozpacz były prawdziwe
  *Tragiczny wypadek w Katowicach: Samochód zmiażdżony ZDJĘCIA
  *Ustroń: Ewakuacja supermarketu po ataku pająka

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama