Żory: Gdy mąż katuje żonę. 41-latek już w areszcie

  Żory: Gdy mąż katuje żonę. 41-latek już w areszcie

  Katarzyna Śleziona-Kołek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Żory: Mąż znęcał się nad swoją żoną

  Żory: Mąż znęcał się nad swoją żoną ©arc.

  Żory: Znęcał się nad swoją żoną. Kochała męża, więc zgłaszała na policję przypadki pobicia, ale potem odwoływała swoje zeznania. Niestety wiele kobiet wierzy, że ukochany, nawet jak jest katem, może zmienić się. Wiele kobiet wierzy, że miłość zwycięży wszystko, ale to już było niestety ślepe uczucie. W tym przypadku trzeba było jak najszybciej zakończyć ten toksyczny związek. Pierwszym ratunkiem miał być rozwód, ale koszmar trwał nadal. Sąsiad zaatakował ponownie w zeszłą sobotę - mówi nam anonimowo o 41-latku z osiedla Pawlikowskiego jedna z jego sąsiadek.
  Żory: Mąż znęcał się nad swoją żoną

  Żory: Mąż znęcał się nad swoją żoną ©arc.

  Żory: Znęcał się nad swoją żoną  Była sobota, ok. 20.50, w jednym z mieszkań na osiedlu Pawlikowskiego mogło dojść do tragedii. Pani Aleksandra usypiała właśnie w łóżku swoje dziecko, gdy nagle do pokoju wszedł jej były mąż, pan Andrzej, i grożąc nożem, próbował ją zaatakować. Na szczęście w pomieszczeniu znajdowała się jeszcze dwójka znajomych pani Aleksandry: kobieta i mężczyzna. To oni wezwali pomoc.
  Na miejscu zjawili się policjanci, którzy zatrzymali krewkiego 41-latka. - Stróże prawa zatrzymali oprawcę i umieścili go w policyjnej celi. W poniedziałek sąd wysłał 41-latka do aresztu śledczego uznając, że dotychczas stosowane nieizolacyjne środki zapobiegawcze okazały się niewystarczające - mówi asp. sztab. Kamila Siedlarz, rzeczniczka żorskiej policji.

  Okazało się, że 41-letni mężczyzna ma bogatą przeszłość kryminalną i był już karany. - Mężczyzna nie pracuje, ma problemy z alkoholem i środkami odurzającymi - informują żorscy policjanci.

  Okazało się, że to nie pierwszy raz, gdy 41-latek znęcał się nad swoją żoną. Koszmar pani Aleksandry trwał pięć lat. W tym czasie 41-latek kopał, bił biedną kobietę, gdzie tylko popadnie. Przemoc była i fizyczna, i psychiczna. Pani Aleksandra, która nie żyje już w związku formalnym ze swoim oprawcą, doznała nawet trwałych uszkodzeń ciała.

  - Mężczyzna kopał, skakał po głowie, bił krzesłem swoją żonę. Kulminacją było zdarzenie z soboty, kiedy to 41-latek ponownie zaatakował - dodaje rzeczniczka żorskiej policji.

  Po zatrzymaniu 41-latek skorzystał z prawa i odmówił składania zeznań. - Z racji tego, że mężczyzna dopuścił się przestępstwa, grożąc byłej żonie nożem, gdy przebywał na warunkowym przedterminowym zwolnieniu, na poniedziałkowym posiedzeniu sądu zdecydowano o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu. Mężczyzna został przewieziony do aresztu śledczego w Raciborzu - mówi nam Edyta Hraciuk-Tomecka z Prokuratury Rejonowej w Żorach, która przesłuchiwała 41-latka. Co teraz grozi mężczyźnie? 41-latkowi póki co został postawiony zarzut znęcania się, który jest karany więzieniem od trzech miesięcy do lat pięciu. Na wymiar kary z pewnością będzie miała wpływ jego uprzednia karalność 41-latka.


  *Oto Rysio! Największe dziecko w Polsce urodzone do wody przyszło na świat w Zabrzu ZDJĘCIA
  *Rolnik szuka żony w TVP: Łzy i rozpacz były prawdziwe
  *Tragiczny wypadek w Katowicach: Samochód zmiażdżony ZDJĘCIA
  *Ustroń: Ewakuacja supermarketu po ataku pająka

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama