Ważne
  Dosyć spóźnień i wypadania kursów

  Dosyć spóźnień i wypadania kursów

  Katarzyna Nylec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Liczne skargi pasażerów, interwencje piekarskich radnych i wyniki kontroli przeprowadzonej przez Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego przyniosły skutek. Jak się dowiedzieliśmy w KZK GOP, firmie Henzago obsługującej linie autobusowe w Rudzie Śląskiej i Piekarach Śląskich została wypowiedziana umowa.
  - Od 1 lutego linie nr 230, 255 oraz 860 przejęte zostaną przez innych przewoźników - mówi Alodia Ostroch, rzecznik prasowy KZK GOP.

  Wiadomo już, że rudzkie linie 230 i 255 obsługiwać będą firmy Nowak Transport i Transcom Piekary. Na piekarskich przystankach zatrzymywać się będą pojazdy PKM Świerklaniec. Oznacza to, że na drogi Piekar Śląskich wyjadą te same pojazdy co kilka miesięcy temu, przed wystąpieniem miasta z Międzygminnego Związku Komunikacji Pasażerskiej!


  Świerklaniecki przewoźnik na zlecenie KZK GOP będzie jeździć jedynie do końca maja. Natomiast Nowak Transport i Transcom Piekary komunikację w Rudzie zapewnią tylko do końca czerwca.

  - Niebawem zostanie rozpisany przetarg, który pozwoli wyłonić nowe firmy - tłumaczy rzeczniczka.
  KZK GOP podkreśla, że przeprowadzone przez pracowników związku kontrole potwierdziły nieprawidłowości, do jakich dochodziło.

  Przypomnijmy, że od 1 grudnia, gdy przewoźnikiem została rudzka firma Henzago, posypała się lawina zażaleń ze strony piekarzan. Pasażerowie byli zbulwersowani nierzetelnym wykonywaniem zleceń. Narzekali też na fatalny stan techniczny taboru. Autobusy linii 860 spóźniały się o około 20 minut albo w ogóle nie przyjeżdżały. Jeden z naszych Czytelników wyliczył, że w ciągu jednego tygodnia nie wykonano aż 40 kursów!

  Po opublikowaniu przez nas artykułu dotyczącego chaosu w komunikacji w redakcji rozdzwoniły się telefony.

  Pan Grzegorz (nazwisko do naszej wiadomości), mieszkaniec Rudy Śląskiej, potwierdza rewelacje na temat firmy Henzago. - Codzienne jeżdżę autobusami obsługiwanymi przez tego przewoźnika. Sposób wykonywania kursów w Rudzie Śląskiej woła o pomstę do nieba. To, co ujawniliście na łamach gazety, to wierzchołek góry lodowej! - denerwuje się rudzianin.

  Z jego relacji wynika, że na porządku dziennym było niezatrzymywanie się na przystankach i kilkunastominutowe spóźnienia.

  Niestety, nie udało nam się uzyskać od rudzkiego przewoźnika komentarza. Przedstawiciel firmy stwierdził, że nie zamierza ona udzielać nam żadnych informacji.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama