Sosnowiecka uczelnia przeciera szlaki

  Sosnowiecka uczelnia przeciera szlaki

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Już 77 osób zapisało się na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Humanitas, które są dofinansowane z funduszy unijnych. Dzięki temu można będzie zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.
  Sosnowiecka uczelnia jest jedną z czterech w całym kraju, które otrzymały finansowe wsparcie UE na dokształcanie się osób z wyższym wykształceniem. Tego typu studia będą również prowadzone na uczelniach w Krakowie, Gdyni oraz Lublinie.

  - Z zajęciami ruszymy zaraz po tym, jak zostaną skompletowane wszystkie grupy. Na każdym kierunku planujemy stworzyć po dwie, z maksymalną ilością 35 studentów - mówi Michał Kaczmarczyk, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Humanitas.


  W Sosnowcu będzie można kształcić się na dziesięciu kierunkach. Wśród nich są m.in. prawo pracy, controlling, rachunkowość, windykacja, fundusze europejskie, BHP, podatki czy psychologia w zarządzaniu. Standardowa cena takich podyplomowych studiów waha się od 3 do 4 tysięcy zł.

  Dofinansowanie z UE pozwala na zmniejszyć koszty do 490-670 zł (zależnie od kierunku). Studiować może osoba pracująca lub przedsiębiorca. Uczelnia po raz pierwszy brała udział w podobnym projekcie dwa lata temu. Były to studia podyplomowe dla kadr zarządzających i pracowników przedsiębiorstw. Skorzystało 400 osób.

  - Docierają do nas sygnały, że osoby biorące udział w poprzedniej edycji ponownie chcą podnosić kwalifikacje. To cieszy, bo potwierdza wysoką jakość kształcenia - mówi Mateusz Kokosiński ze Studium Podyplomowego WSH.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama