Ważne
  Bytomscy studenci zdawali u pofesora Jana Peszka

  Bytomscy studenci zdawali u pofesora Jana Peszka

  Agnieszka Klich

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Na Wydziale Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Bytomiu ruszyły pierwsze egzaminy i pokazy zaliczeniowe. Studenci, przed zaproszonymi gośćmi, swoimi wykładowcami i w blasku fleszy pokazali, co potrafią.
  Wczoraj ich umiejętności sprawdzał profesor Jan Peszek, który jest tu wykładowcą. - To bardzo ciekawe odkryć tancerza w aktorze i aktora w tancerzu - mówił. Grupę, która wczoraj prezentowała przygotowane przez siebie sceny Peszek prowadzi trzeci semestr.

  Jedna ze studentek Agnieszka Jaśkowska do Bytomia przyjechała z Kątów Wrocławskich. Wcześniej przez 10 lat ćwiczyła hip-hop. Razem z kolegami wystawiła sceny z dramatów Witkacego "Wariat i zakonnica" oraz "Szalona lokomotywa".
  - Prowadził nas profesor Peszek. Przygotowywaliśmy sceny pół roku. Cały semestr. Tak naprawdę teraz powinniśmy zacząć pracę nad nimi, bo w teatrze, przed wystawieniem spektaklu jest przeprowadzanych 60 prób - mówi Agnieszka. W przyszłości chce pracować w teatrze tańca.

  Wydział Teatru Tańca ruszył w Bytomiu w październiku. Kształci aktorów, którzy właśnie w teatrach tańca będą w przyszłości pracować. W zeszłym roku artyści uczestniczyli w zajęciach w Krakowie, bo bytomskiego wydziału jeszcze nie było. - Muszę przyznać, że w Bytomiu lepiej się czuję - mówi Agnieszka Jaśkowska. Za studentami już egzaminy u profesora Tadeusza Bradeckiego i te wczorajsze, u Peszka. Jutro mają stanąć przed prof. Jerzym Stuhrem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama