Będą pieniądze na konserwację obozu

  Będą pieniądze na konserwację obozu

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dwa projekty Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau otrzymają dotacje europejskie z Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko". Łączna kwota dofinansowania z Unii Europejskiej dla muzeum wyniesie prawie 19 milionów złotych.
  Placówka starała się o dofinansowanie prac konserwatorskich w dwóch blokach na terenie byłego obozu Auschwitz I (oznaczonych numerami 2 i 3) oraz pięciu drewnianych baraków na terenie byłego obozu Auschwitz II-Birkenau.

  Konserwacja w blokach 2 i 3 jest niezbędna, m.in. ze względu na zmianę wystawy głównej, która będzie się mieścić w blokach 1-11. Zanim jednak we wnętrzach poobozowych bloków zostaną umieszczone elementy wystawy, budynki te muszą zostać odnowione, aby zachować jak najwięcej z oryginalnej struktury bloku i zapewnić bezpieczeństwo zwiedzającym.

  Na terenie byłego obozu Auschwitz II-Birkenau sytuacja jest trudniejsza. Baraki były budowane szybko i trwa walka z czasem o zachowanie ich autentyczności. Oprócz pięciu baraków, które teraz zostaną poddane konserwacji, pozostaną jeszcze dwa do odnowienia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama