Przed emeryturą pokazał zbiory

Przed emeryturą pokazał zbiory

KLM

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Dokument podpisany przez wójta Wisły w 1917 roku, szabla mundurowa Bogdana Hoffa, pierwszego komendanta straży pożarnej w Wiśle i maska pośmiertna Juliana Ochorowicza to eksponaty, które znalazły się na wystawie "Skarby Działu Historii".
Ekspozycję zorganizował Maciej Oczkowski, pracownik wiślańskiego Muzeum Beskidzkiego, który w najbliższym czasie przejdzie na emeryturę.

- Kończąc aktywność zawodową muzealnika pomyślałem o wystawie, która byłaby momentem pozostającym w pamięci. Dlatego ta ekspozycja miała dotyczyć Wisły i trafiać do wiślan. Prezentacja obejmuje eksponaty z lat 1917-1939. Większość z nich nie była pokazywana - mówi Maciej Oczkowski.

Eksponaty są pamiątkami z Wisły, której obecni mieszkańcy nie znają. Zbiory działu historia zawierają ponad 1660 pozycji, dlatego na wystawie została zaprezentowana tylko ich część. Najstarszy jest dokument podpisany przez wójta Wisły z 1917 roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo