Ważne
  Koleje Śląskie: fakty, mity i legendy. Poznamy je w czwartek...

  Koleje Śląskie: fakty, mity i legendy. Poznamy je w czwartek

  MIW

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Koleje Śląskie: fakty, mity i legendy. Poznamy je w czwartek

  ©arc

  W czwartek dowiemy się jaki jest stan finansów Kolei Śląskich. Podczas konferencji prasowej w urzędzie marszałkowskim eksperci z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR przedstawią wyniki raportu z audytu finansowo - prawnego w spółce.
  Koleje Śląskie: fakty, mity i legendy. Poznamy je w czwartek

  ©arc

  TOR sprawdził zeszłoroczną działalność Kolei Śląskich w zakresie "wykonywania kolejowych regionalnych przewozów pasażerskich na obszarze województwa śląskiego". W tym celu przejrzano dokumentację przedłożoną przez Koleje Śląskie. obejmującą m.in. umowy zawierane przez spółkę i uchwały jej organów, sprawozdania finansowe, dokumenty organizacyjne, a także niektóre fragmenty ewidencji księgowej. Celem dokonanego przez TOR opracowania była ocena zgodności działań i zawieranych umów z obowiązującymi przepisami oraz analiza i ocena sytuacji finansowej spółki.

  Informacje te zostaną zaprezentowane przez Henryka Klimkiewicza - prezesa TOR-u, Bogusława Kowalskiego - kierownika projektu z ramienia i Adriana Furgalskiego - eksperta ZDG TOR. Obecny będzie marszałek Mirosław Sekuła oraz Stanisław Dąbrowa, członek zarządu województwa odpowiedzialny za transport.

  Wokół raportu krążą już legendy. Nieoficjalnie mówi się o przykładach hojnego gospodarowania pieniędzmi, jakiego miał się dopuszczać poprzedni zarząd spółki. Już od dawna można było zresztą usłyszeć, że pod presją czasu Koleje Śląskie kompletowały potrzebny tabor nie oglądając się zbytnio na koszty jego pozyskania.

  Na ile faktycznie tak było, przekonamy się w czwartek. Być może wówczas dowiemy się też jakimi stratami zakończy ten rok marszałkowski przewoźnik. Wedle optymistycznych scenariuszy (czytaj: wdrożenia planu ratunkowego, podwyżki cen biletów i ograniczenia liczby połączeń) strata może wynieść około 50 mln złotych, w wariancie pesymistycznych owa kwota może być nawet dwa razy większa.
  *Kutz: Autonomia okazała się oszustwem. Ślązakom należy się status mniejszości etnicznej [WYWIAD RZEKA]
  *TYLKO W DZ: Niesamowite zdjęcia górników i kopalń z XIX w. Maxa Steckla
  *Cygańskie wesele w Rudzie Śl. On - 21 lat, ona 16 lat. ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZABAWY
  *Serial Anna German [STRESZCZENIA ODCINKÓW]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama