18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Centrum informacji nowe i nowoczesne

Piotr Piesik
Aneta Królak z Częstochowskiej Organizacji Turystycznej prezentuje pamiątkową ceramikę i zaprasza do MCIT
Aneta Królak z Częstochowskiej Organizacji Turystycznej prezentuje pamiątkową ceramikę i zaprasza do MCIT piotr piesik
Miejskie Centrum Informacji Turystycznej z prawdziwego zdarzenia posiada od wczoraj Częstochowa. Znajduje się ono w III alei Najświętszej Maryi Panny, na tradycyjnym szlaku pielgrzymek i wędrówek przyjezdnych do sanktuarium jasnogórskiego.

MCIT działa w tym miejscu od lat, jednak teraz przeszło gruntowną modernizację, połączoną ze zmianą wystroju wnętrza i wyposażenia.

Natężenie ruchu turystycznego - a obsługa turystów, pomoc w rezerwacji miejsc noclegowych, proponowanie tras zwiedzania, wyszukiwanie przewodników, należy do podstawowych zadań centrum - waha się w zależności od pory roku. Latem w MCIT pojawia się ponad stu odwiedzających miasto każdego dnia, zimą jest ich mniej. Z chwilą wejścia Polski do Unii Europejskiej przybywa gości zagranicznych. Najczęstsze pytania dotyczą atrakcji turystycznych Częstochowy i Jury, lecz bywają też nader oryginalni interesanci. Poszukują miejsc pochówku swych bliskich, żyjących wciąż krewnych i rodzinnych pamiątek. Pewien obywatel Holandii koniecznie chciał odnaleźć w Polsce poznaną niegdyś dziewczynę. Obsługa MCIT w iście detektywistycznym stylu odszukała jej ślady, prowadzące do Wrocławia.

31 osób odbyło już staże zawodowe w centrum. Przeważnie są to absolwenci Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Turystyki.

Na miejscu skorzystać można z dwóch infomatów oraz wszelkich wydawnictw promocyjnych miasta. Lada dzień kupione być mają lupy elektroniczne dla niedowidzących oraz tak zwana pętla induktofoniczna dla osób niedosłyszących.

Pod jednym dachem z MCIT znajduje się stoisko Częstochowskiej Organizacji Turystycznej, w której dominują mapy turystyczne, przewodniki, wydawnictwa albumowe oraz pamiątki związane z regionem jurajskim. Są też unikalne wyroby rękodzielnicze lokalnych artystów.

Koszt modernizacji MCIT wyniósł 130 tysięcy złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!