Centrum informacji nowe i nowoczesne

  Centrum informacji nowe i nowoczesne

  Piotr Piesik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Miejskie Centrum Informacji Turystycznej z prawdziwego zdarzenia posiada od wczoraj Częstochowa. Znajduje się ono w III alei Najświętszej Maryi Panny, na tradycyjnym szlaku pielgrzymek i wędrówek przyjezdnych do sanktuarium jasnogórskiego.
  MCIT działa w tym miejscu od lat, jednak teraz przeszło gruntowną modernizację, połączoną ze zmianą wystroju wnętrza i wyposażenia.

  Natężenie ruchu turystycznego - a obsługa turystów, pomoc w rezerwacji miejsc noclegowych, proponowanie tras zwiedzania, wyszukiwanie przewodników, należy do podstawowych zadań centrum - waha się w zależności od pory roku. Latem w MCIT pojawia się ponad stu odwiedzających miasto każdego dnia, zimą jest ich mniej. Z chwilą wejścia Polski do Unii Europejskiej przybywa gości zagranicznych. Najczęstsze pytania dotyczą atrakcji turystycznych Częstochowy i Jury, lecz bywają też nader oryginalni interesanci. Poszukują miejsc pochówku swych bliskich, żyjących wciąż krewnych i rodzinnych pamiątek. Pewien obywatel Holandii koniecznie chciał odnaleźć w Polsce poznaną niegdyś dziewczynę. Obsługa MCIT w iście detektywistycznym stylu odszukała jej ślady, prowadzące do Wrocławia.

  31 osób odbyło już staże zawodowe w centrum. Przeważnie są to absolwenci Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Turystyki.

  Na miejscu skorzystać można z dwóch infomatów oraz wszelkich wydawnictw promocyjnych miasta. Lada dzień kupione być mają lupy elektroniczne dla niedowidzących oraz tak zwana pętla induktofoniczna dla osób niedosłyszących.

  Pod jednym dachem z MCIT znajduje się stoisko Częstochowskiej Organizacji Turystycznej, w której dominują mapy turystyczne, przewodniki, wydawnictwa albumowe oraz pamiątki związane z regionem jurajskim. Są też unikalne wyroby rękodzielnicze lokalnych artystów.

  Koszt modernizacji MCIT wyniósł 130 tysięcy złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama