Ktoś zgubił sporo pieniędzy

  Ktoś zgubił sporo pieniędzy

  Łukasz Gardas

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z Żywca czekają na właściciela niemałej sumy pieniędzy. Gotówkę znalazł pracownik pewnej stacji benzynowej i przyniósł ją do komendy.
  - Pieniądze zostały znalezione w sobotę około godziny 17.50 na stacji benzynowej przy ul. Wesołej 124 i nic więcej nie możemy powiedzieć. Chcemy bowiem, żeby trafiły one we właściwe ręce - podkreśla Paweł Roczyna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żywcu. Dodaje, że jeśli zgłosi się do komendy osoba, która poda dokładną sumę pieniędzy oraz przedstawi wszelkie okoliczności dotyczące utraconej kwoty, będzie mogła odzyskać gotówkę.


  Przypomnijmy, że pod koniec stycznia mieszkanka Ratowic koło Wrocławia znalazła leżący na ulicy worek. Okazało się, że jest w nim 20 tysięcy dolarów. Kobieta nie połakomiła się jednak na tak pokaźną kwotę i zaniosła worek na policję. Okazało się, że pieniądze przez nieostrożność zgubił konwój bankowy, obsługujący jedną z pobliskich placówek. Kobieta mówiła dziennikarzom, że choć z mężem prowadzą remont domu i mają czworo dzieci, woleli oddać pieniądze, żeby mieć czyste sumienia.

  Dr Piotr Sitek z Katedry Socjologii Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej uważa, że Polacy są uczciwi.

  - Mamy wielkie serce, co już wielokrotnie udowadnialiśmy - podkreśla socjolog. Co więcej - jego zdaniem - Polacy spełniają dobre uczynki, nie licząc na żadną nagrodę.

  - Z badań wynika, że nawet młodzi ludzie w większości przypadków znalezienia czegoś wartościowego szukaliby właściciela lub zgłosiliby się z tym na policję - dodaje doktor Sitek.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama