Unia obchodzi Dzień Bezpiecznego Internetu

  Unia obchodzi Dzień Bezpiecznego Internetu

  BUS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Od pięciu lat z inicjatywy Komisji Europejskiej obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku przypada dziś, 10 lutego. Patronat nad nim objęła Viviane Reding, komisarz ds. mediów i społeczeństwa informacyjnego.
  Ideą Dnia Bezpiecznego Internetu jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów sieci. W Polsce od 2005 r. zajmują się tym Fundacja Dzieci Niczyje oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, realizatorzy unijnego programu "Safer Internet". Głównym ich partnerem jest Fundacja Grupy TP.

  Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu organizowane są w całym kraju zajęcia edukacyjne, happeningi, kampanie informacyjne, konkursy i inne akcje, które potrwają przez cały luty.
  W tym roku promocja święta ma polegać na zwiększeniu zaangażowania szkół w projekty związane z bezpieczeństwem on-line. Organizatorzy udostępniają w internecie scenariusze zajęć, kursy e-learning i programy multimedialne. Dziś w 27 krajach Unii Europejskiej ruszy kampania medialna poświęcona problemowi cyberprzemocy. Stowarzyszenie Insafe, koordynujące bezpieczeństwo w sieci na szczeblu międzynarodowym, przygotowuje też propozycje edukacyjne dla szkół w całej Europie, m.in. quiz dotyczący zagadnień z kultury i historii europejskiej, edukacji medialnej i tematyki bezpieczeństwa w internecie. Informacje o Dniu Bezpiecznego Internetu 2009 są w serwisie www.dbi.pl. Dzieci znajdą też wieści o tym pod adresem www.sieciaki.pl.

  W Polsce honorowy patronat nad Dniem Bezpiecznego Internetu objęli wicepremier Grzegorz Schetyna i prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Anna Streżyńska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama