Ważne
  Nabór już nie na jeden, ale trzy kierunki

  Nabór już nie na jeden, ale trzy kierunki

  Agnieszka Widera

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Od października w zamiejscowym ośrodku dydaktycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Rudzie Śląskiej przybędzie studentów. A to za sprawą podpisanego wczoraj aneksu o współpracy między gminą a krakowską uczelnią. Dzięki niemu, na przełomie czerwca i lipca przy ul. Tunkla odbędzie się nabór już nie na jeden, ale na trzy kierunki.
  - Władze uczelni przy każdej okazji podkreślały, że wobec tego ośrodka mają szerokie plany. Uruchomiony przed trzema laty, już stał się placówką chętnie wybieraną przez coraz większą liczbę młodych ludzi- mówi Tomasz Lipecki, Kierownik Ośrodka Zamiejscowego AGH w Rudzie Śląskiej.

  Do tej pory placówka kształciła studentów na kierunku geodezja i kartografia na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska. W przyszłym roku akademickim będzie można studiować tam zaocznie także inżynierię środowiska na tym samym wydziale oraz górnictwo i geologię na Wydziale Wiertnictwa, Nafty i Gazu.

  - Będziemy szkolić m.in. przyszłych wiertników. Obecnie coraz popularniejsza staje silę geotermia i odnawialne źródła energii, poszukiwani są zatem specjaliści dokonujący odwiertów. Odwierty potrzebne są także w górnictwie. Nie wspominając o wykopach i przekopach pod ulicami, które w tak zurbanizowanym regionie muszą być dokonywany w sposób bezpieczny i profesjonalny - dodaje Lipecki.

  Toczą się też rozmowy z władzami innych wydziałów, by do Rudy Śląskiej sprowadzić kolejne kierunki.
  Póki co, w najbliższy weekend uczniowie klas maturalnych województwa śląskiego i opolskiego wezmę udział w drugim etapie organizowanej przez akademię olimpiady z geografii, fizyki, chemii i matematyki. Najlepsi w rudzkich zmaganiach powalczą na przełomie marca i kwietnia w krakowskim finale o indeks AGH.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama