Ważne
  Korektorem ocen już nie poprawisz

  Korektorem ocen już nie poprawisz

  Katarzyna Piotrowiak

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tradycyjne, papierowe dzienniki szkolne, w których nauczyciele zapisują oceny, obecność i tematy lekcji wkrótce odejdą do lamusa. Ich prowadzenie będzie niepotrzebne, bo zastąpią je dzienniki elektroniczne.
  Projekt rozporządzenia legalizującego dzienniki elektroniczne trafił właśnie do konsultacji społecznych. Pozytywna decyzja powinna zapaść w najbliższym czasie, co pozwoli dyrektorom szkół wycofać dzienniki papierowe już w przyszłym roku szkolnym.

  - Szkoły będą mogły prowadzić dokumentację tylko w wersji elektronicznej - informuje biuro prasowe Ministerstwa Edukacji Narodowej.

  O tym, jak elektroniczny dziennik działa w praktyce, przekonują się nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 3 w Rudzie Śląskiej.
  Testują go od pół roku. Dyrektorka szkoły, Janina Paduch, postanowiła ułatwić nauczycielom pracę, dlatego zakupiła do każdej klasy komputer. Odpowiedni sprzęt znalazł się również w sali gimnastycznej, żeby wuefista nie musiał biegać po szkole.

  - Od nauczycieli ten system wymaga dużej dyscypliny, a dzięki komputerowi z dostępem do internetu, który stoi przed nimi na biurku, mogą na bieżąco wpisywać oceny i frekwencję, co ułatwia rodzicom kontrolę dziecka. To jest bardzo dobre rozwiązanie - mówi Janina Paduch.

  Dyrektorka dodaje, że analizując w ostatnim czasie liczbę logowań oraz ich daty i godziny zauważyła, że wielu rodziców nawet kilka razy dziennie sprawdza, co się dzieje w szkole. A to świadczy o tym, że nowinka została przyjęta przez opiekunów uczniów bardzo przychylnie.

  To gimnazjum nie jest wyjątkiem. Nowoczesne dzienniki w kraju prowadzi już ponad osiemset szkół. Na razie jednak dla nauczycieli oznacza to podwójną pracę, bo zgodnie z przepisami oceny i frekwencja muszą być odnotowane równocześnie także w tradycyjnych dziennikach.

  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Librus to ZŁO

   Ktoś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   LIBRUS JEST GŁUPI W D*** Z NIM STRAJK !!!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Librus

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 61 / 64

   Librus to zło w czystej postaci, jest kompletnie nie potrzebny, a jego autorzy chyba zawarli pakt z Lucyferem, że wpadli na tak popaprany pomysł, koniec. i !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   E-faktury i e-lekcje

   Miśka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 73 / 76

   No no no... Śląsk staje się liderem technologicznym! Dopiero co czytałam o dzieciakach, które zamiast z podręczników będą się uczyły z laptopów, a dzisiaj takie cuda! :) Do tego jeszcze e-faktury...rozwiń całość

   No no no... Śląsk staje się liderem technologicznym! Dopiero co czytałam o dzieciakach, które zamiast z podręczników będą się uczyły z laptopów, a dzisiaj takie cuda! :) Do tego jeszcze e-faktury oferowane przez Vattenfall, o których ostatnio czytałam. Dzieciaki będą się więc przez sieć wysyłały prace domowe, a my będziemy rachunki za prąd dostawać na maila i klikając w jeden link - szybko robić opłaty. I co najważniejsze, to nie żadne futurystyczne pomysły. Rachunki na maila są już dostępne w Vattenfallu w taryfie on-line, a laptopy dzieciaki w Katowicach dostaną już we wrześniu! :)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   szkoła a święte krowy

   prawda

   Zgłoś naruszenie treści / 70 / 53

   Ja prenumeruję tą gazetę od dwóch lat była to gazeta bardzo ciekawa a teraz zaczyna się robić szmatławiec , rozmawiając z przyjaciółmi którzy tą gazetę czytają mają podobną opinie .Przywołany temat...rozwiń całość

   Ja prenumeruję tą gazetę od dwóch lat była to gazeta bardzo ciekawa a teraz zaczyna się robić szmatławiec , rozmawiając z przyjaciółmi którzy tą gazetę czytają mają podobną opinie .Przywołany temat szkoły dziennik elektroniczny. To jest testowanie .Pani Katarzyna pokazuje ciężką pracę nauczyciela ile on traci czasu bo musi prowadzić dwa dzienniki.Ja też chodziłem do szkoły też my próbowali wpisywać oceny do dziennika .ale nauczyciele spostrzegli to zjawisko w szkole i zaczęli prowadzić swoje notesiki z ocenami ,po pewnym czasie problem przestał istnieć .Było to w latach sześćdziesiątych tamtego wieku kiedy nauczyciele mieli pensum dwadzieścia cztery lekcje tygodniowo.
   Teraz mają osiemnaście godzin tygodniowo i są przemęczeni .Uczeń w pierwszej klasie zaczyna od dwudziestu godzin tygodniowo a w gimnazjum i w szkole średniej trzydzieści sześć godzin tygodniowo.Nauczyciel mówi że to praca stresująca i wyczerpująca , a która praca jest nie stresująca czy wyczerpująca.Kto ma trzy miesiące wolnego w roku,tylko nauczyciel.Pracodawca jak ma kiepskiego pracownika to się go pozbywa w różny sposób .My teraz mamy ranking szkół najlepszych i tych najgorszych W tych szkołach najgorszych wiadomo który nauczyciel produkuje kiepskiej jakości uczniów , ale dyrektor czy gmina go nie zwolni bo chroni Karta Nauczyciela I tak oto mamy buble. Dlaczego nie pokarzecie na przykład dziesięć najsłabszych szkół w rankingu województwa Śląskiego , dyrektorów tych szkół i nauczycieli i co oni mają do powiedzenia Ale lepiej napisać o jednym nauczycielu któremu bardzo dużo czasu zajmuje prowadzenie dwóch dzienników .Mamy rozwiązany problem naszych szkół pokazane przez opinie jednego nauczyciela i tak właśnie gazeta którą lubiłem robi się szmatławcem.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama