Solidarność chce odebrać wodociągom nagrodę Fair Play

  Solidarność chce odebrać wodociągom nagrodę Fair Play

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, związkowcy z zakładowej Solidarności wysłali do Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym w Warszawie wniosek o odebranie rybnickim wodociągom przyznanego tytułu "Przedsiębiorca Fair Play".
  O tej bulwersującej sprawie pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku. Związkowcy domagają się odebrania tytułu, bo ich zdaniem PWiK działa na niekorzyść swoich pracowników i utrudnia działalność związkową.

  W Instytucie Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, który przyznaje tytuł "Przedsiębiorstwo Fair Play" twierdzą, że to pierwszy taki przypadek, kiedy związkowcy zatrudnieni w przedsiębiorstwie domagają się odebrania certyfikatu.

  - Regulamin programu w przypadku stwierdzenia zachowania niegodnego rzetelnego przedsiębiorcy, przewiduje możliwość cofnięcia lub zawieszenia prawa do tytułu. Naszym zadaniem będzie zweryfikowanie jeszcze raz firmy oraz wystąpienie do zarządu PWiK z prośbą o ustosunkowanie się do zarzutów - tłumaczy Paulina Bednarz z instytutu.

  Dyrekcja PWiK nie ma sobie nic do zarzucenia. W obszernym piśmie do naszej redakcji szefowie firmy przypominają, że pracownicy zrzeszeni w zakładowej Solidarności to 52 osoby przy prawie 300 zatrudnionych, więc trudno ocenić, czy pozostali pracownicy myślą podobnie. PWiK zostało uhonorowane prestiżową nagrodą już po raz dziewiąty, otrzymywało także wiele innych nagród. Odznaczano i nagradzano także indywidualnie pracowników, także członków "S".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama