Dyrektor już zawieszony

  Dyrektor już zawieszony

  Aldona Minorczyk-Cichy

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tomasz Dalecki został zawieszony w pełnieniu obowiązków dyrektora Telewizji Katowice.
  W oficjalnym komunikacie zarządu TVP SA czytamy, że powodem było zatajenie przez dyrektora informacji o tym, że w 2002 roku po pijanemu spowodował wypadek. Daleckiego poproszono o wyjaśnienia. Do czasu ostatecznych rozstrzygnięć katowickim oddziałem będzie kierował Miłosz Stawecki.

  Stało się tak po naszym artykule. Ujawniliśmy, że Dalecki w 2002 roku pod Mławą po zakrapianej nocnej imprezie wsiadł do samochodu i go rozbił. Został skazany. Ponieważ nie zapłacił grzywny - w 2005 roku na 13 dni trafił do Zakładu Karnego w Białołęce. Dlaczego ukrył te fakty, gdy zaproponowano mu stanowisko szefa katowickiego ośrodka?

  - Nikt mnie nie pytał o karalność. W dokumentach takiej rubryki nie było. Coś tylko chyba o przestępstwach finansowych, a takich nie popełniłem - wyjaśniał nam Dalecki.
  Został dyrektorem po "przewrocie", jaki pod koniec 2008 roku w telewizji publicznej zrobiły Samoobrona i LPR. 19 grudnia rada nadzorcza TVP zawiesiła trzech członków zarządu TVP: Andrzeja Urbańskiego, Marcina Bochenka i Sławomira Siwka, na p.o. prezesa powołała Piotra Farfała (b. działacza Młodzieży Wszechpolskiej), a do zarządu oddelegowała Tomasza Rudominę.

  - Dalecki nie spodziewał się zbyt długo być naszym szefem. Mówił, że jak dobrze pójdzie to może dotrwa do czerwca. Nie miał pomysłu na ośrodek - mówią pracownicy TVP Katowice.

  Już w środę Tomasz Rudomino z zarządu TVP SA, który o zatajeniu wyroku przez Daleckiego dowiedział się od nas, twierdził, że czuje się oszukany: - Nie zatrudniamy ludzi, którzy mieli wyroki kryminalne. To nieprawdopodobny skandal. To haniebne - podkreślał.

  Decyzję o zawieszeniu Tomasza Daleckiego podjął kilka godzin po rozmowie z naszym dziennikarzem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama