Trzeci podejrzany w bankowej aferze

  Trzeci podejrzany w bankowej aferze

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w podwarszawskim Józefowie Stanisława S. podejrzanego w sprawie o niegospodarność w Międzypowiatowym Banku Spółdzielczym w Myszkowie.

  - Stanisław S. był w latach 2006-2008 prezesem zarządu Centrum Technologii Bankowości Spółdzielczej SA - informuje Małgorzata Matuszak z biura prasowego Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

  Stanisław S. wg ustaleń CBA miał podpisywać z myszkowskim bankiem umowy na obsługę kart płatniczych, inkasować za to pieniądze, ale umów nie realizował.

  To trzeci zatrzymany w związku ze śledztwem w sprawie niegospodarności w myszkowskim banku spółdzielczym.

  We wrześniu ubiegłego roku zatrzymana została prezes banku Leokadia M., oraz Jadwiga M., właścicielka hurtowni papierniczej i jednocześnie szefowa komisji rewizyjnej banku, której firma dostarczała drukarki i papier do ksero dla banku, za 30 tys. zł miesięcznie.

  Śledczy ustalili, że prezes zaakceptowała prawie milion złotych zapłaty za dostawy artkułów biurowych z firmy Jadwigi M. Część faktur wg śledczych była fikcyjna.

  Prokuratura Okręgowa w Gliwicach przedstawiła Leokadii M. zarzuty wyrządzenia szkody wielkich rozmiarów w majątku banku w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zastosowała wobec niej 100 tys. zł poręczenia majątkowego. Rada nadzorcza banku odwołała ją ze stanowiska prezesa i zwolniła z pracy. Jadwidze M. postawiono zarzut pomocnictwa w przestępstwie. Wpłaciła 50 tys. zł kaucji. Obie mają zakaz opuszczania kraju.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama