Górnik Łęczna - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 [RELACJA]...

Górnik Łęczna - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 [RELACJA] Festiwal karnych i czerwonych kartek

Górnik Łęczna - Podbeskidzie
    1/6

Górnik Łęczna - Podbeskidzie ©Jakub Jaźwiecki/Dziennik Zachodni

Niezwykle ciekawy i dramatyczny przebieg miał mecz 10. kolejki w Łęcznej, w którym Górnik przegrał z Podbeskidziem 1:2. Górale odnieśli drugie ligowe zwycięstwo z rzędu. Oba na wyjazdach. Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia, ale potem musieli kończyć spotkanie w dziewiątkę. Dwie bramki w tym meczu padły z rzutów karnych. Udany debiut w roli trenera Podbeskidzia zaliczył Robert Podoliński.
    Mecz rozpoczął się nie po myśli bielszczan. W 11 min Lukas Janic próbował powstrzymać w polu karnym Łukasza Mierzejewskiego. Sędzia Adam Musiał uznał, że piłkarz Podbeskidzia zrobił to niezgodnie z przepisami i bez wahania odgwizdał jedenastkę. Tomasz Nowak oszukał Emiljusa Zubasa i gospodarze objęli prowadzenie.

Gospodarze nie cieszyli się długo prowadzeniem. Zaledwie 10 minut później arbiter z Krakowa znowu wskazał na punkt oddalony od bramki o 11 metrów. Tyma razem Lukas Bielak nieprzepisowo zatrzymał w polu karnym Mateusza Szczepaniak. Pewnym egzekutorem okazał się Adam Mójta.

Widać było, że obie drużyny na tych golach nie zamierzają poprzestać. W 24 min gospodarze mogli ponownie wyjść na prowadzenie. Piłkarze Górnika odebrali piłkę na połowie Podbeskidzia i całą akcje wykończył Tomasz Nowak. Strzał podopiecznego Jurija Szatałowa trafił jednak w słupek. Goście też mieli okazje do strzelenia gola, ale zaskoczony w polu karnym kiksem Leandro Jakub Kowalski nie zdołał z bliska wepchnąć piłki do pustej bramki.

Zanim obie drużyny zeszły na przerwę do szatni w słupek trafił jeszcze Łukasz Mierzejewski, a strzał Mateusza Możdżenia z ogromnym trudem obronił bramkarz zespołu z Łęcznej.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Obie drużyny nie rezygnowały ze zdobycia w tym pojedynku kompletu punktów. Wydawało się, że bliżsi tego będą gospodarze, którzy mocniej zaatakowali, ale gola strzelili Górale. Adam Pazio wrzucił piłkę w pole karne, a Mateusz Szczepaniak nie po raz pierwszy pokazał jak się strzela bramki. Silvio Rodić był bez szans.

Gospodarze rzucili wszystkie ręce na pokład. Odrobić straty miał razem z Bartoszem Śpiączką wprowadzony Jakub Świerczok. Były piłkarz m. in. Polonii Bytom i Piasta Gliwice kilka razy strzelił na bramkę Górali, ale niecelnie. Na dodatek w 73 min Śpiączka zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Chwile później jego śladem podążył Łukasz Tymiński i goście grali w dziewiątkę. Nerwy puściły także szkoleniowcowi Górnika i sędzia Musiał odesłał go na trybuny.

Mimo przewagi dwóch zawodników piłkarze z Bielska-Białej nie potrafili już zmusić do kapitulacji bramkarza Górnika.

Górnik Łęczna - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (1:1)

1:0 Tomasz Nowak (11-karny), 1:1 Adam Mójta (21-karny), 1:2 Mateusz Szczepaniak (55-głową)

Łęczna Rodić - Mierzejewski, Szmatiuk, Bielak, Leandro - Sasin (62. Świerczok), Tymiński, Piesio (79.Bednarek), T. Nowak, Bonin - Śpiączka

Podbeskidzie Zubas - Pazio, K. Nowak, Kolcak, Mójta - Kowalski (87. Hiszpański), Sokołowski, Szczepaniak, Możdżeń, Janić (67. Deja) - Demjan (82. Kołodziej)

Żółte kartki Śpiączka, Tymiński, Świerczok - Demjan, Kolczak, Zubas, Szczepaniak. Czerwone kartki Śpiączka, Tymiński