Pałac Kultury Zagłębia znowu do remontu. Chętnych 9 firm

  Pałac Kultury Zagłębia znowu do remontu. Chętnych 9 firm

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zdjęcia archiwalne z Pałacu Kultury Zagłębia
  1/18
  przejdź do galerii

  Zdjęcia archiwalne z Pałacu Kultury Zagłębia ©arc. DZ

  Wciąż nie wiadomo, kiedy dąbrowski Pałac Kultury Zagłębia doczeka się kontynuacji remontu, przerwanego w październiku 2012 r. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że zakończył się właśnie pierwszy etap wyłaniania firmy, która dokończy zakładany na ponad 50 mln zł generalny remont Pałacu.
  Najbardziej charakterystyczny w całej Polsce, obok warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki, socrealistyczny zabytek, nie ma nadal szczęścia. Miał lśnić blaskiem i zachwycać funkcjonalnością nowych pomieszczeń już jesienią tego roku, ale na razie nie wiadomo, kiedy dąbrowski Pałac Kultury Zagłębia doczeka się kontynuacji remontu, przerwanego w październiku 2012 r. Jedynym na razie pocieszeniem jest fakt, że zakończył się właśnie pierwszy etap wyłaniania firmy, która dokończy zakładany na ponad 50 mln zł generalny remont Pałacu.


  Trzeba bowiem dokończyć to, czego zdaniem miejskich władz nie potrafiła w terminie wykonać firma Budostal-2 SA, wyrzucona przez miasto z placu budowy pod koniec ubiegłego roku. Zarzucono jej m.in., że nie wywiązuje się z umów, a do tego zamiast planowanego na 51 procent zaawansowania prac wynosiły one 30 procent.

  Firma nie chce komentować sytuacji, ale z zarzutami się nie zgadza. Co zatem będzie się działo na placu budowy?

  - Jeśli nie będzie żadnych odwołań ze strony oferentów, zawarcie umowy z nowym wykonawcą robót byłoby możliwe w połowie czerwca 2013 r. - deklaruje Wojciech Mizerski, naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich w Urzędzie Miejskim. Miasto dmucha na zimne i zanim powierzy dokończenie prac, wybiera wykonawcę w dwóch etapach. Wnioski zgłosiło dziewięć firm, ale tylko pięć najlepszych będzie mogło zgłosić oferty. - Spośród nich wybrany zostanie nowy wykonawca robót. Wówczas znany będzie koszt dokończenia inwestycji - mówi naczelnik Mizerski.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wszytko nie tak

   Hultajhohla (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 47 / 55

   Ten artykuł kładzie akcenty tam, gdzie kłaść nie powinien. Redaktor jest dziwnie mało dociekliwy, nie drąży tematu, nie pyta osób o nadzór, o poprzedni przetarg. Tak po łebkach. Ech, coraz słabsze...rozwiń całość

   Ten artykuł kładzie akcenty tam, gdzie kłaść nie powinien. Redaktor jest dziwnie mało dociekliwy, nie drąży tematu, nie pyta osób o nadzór, o poprzedni przetarg. Tak po łebkach. Ech, coraz słabsze te wasze "dziennikarstwo" ....zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama