Nieczysty stół gwiazdy

  Nieczysty stół gwiazdy

  Marcin Zasada

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rzucając mięsem przed kamerą, Kamil Durczok dał upust swojej bezsilności wobec nieładu estetycznego w studiu Faktów TVN. Wygarnął kolegom za brudny stół, ale niech rzuci kamieniem ten, komu się nie zdarza. Oburzenie na rzekome prostactwo redaktora to kolejna sposobność do przeżywania aktu społecznej hipokryzji. W całym tym "skandalu" wcale nie chodzi o wulgaryzmy z ust pudrowanego prezentera.
  Problemem są praktyki TVN, który grożąc internautom, zachowuje się gorzej niż szefowie firmy Google, godzący się na absurdalne formy cenzury w Chinach. To szczyt obłudy, biorąc pod uwagę styl dziennikarstwa śledczego, obowiązujący w tej stacji. Reporterzy TVN organizują zasadzki i zakładają politykom podsłuchy, by przyłapać ich na czymś kompromitującym. Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski stali się gwiazdami, gdy nagrali z ukrycia (w porozumieniu z członkami partii) członków innej partii.
  Gdy demaskowani protestowali, dziennikarze powoływali się na św. Demokrację. Gdy nagrany został Durczok, TVN krzyczy jak Kramer w "Vabanku": "To spisek, proszę ich wszystkich aresztować".TVN krzyczy jak Kramer w "Vabanku": "To spisek, proszę ich wszystkich aresztować"

  Krucjata przeciwko internautom jest oczywiście skazana na niepowodzenie. TVN-u nic nie nauczyły poprzednie cenzorskie wpadki w portalu YouTube. Pora więc uświadomić sobie, że filmik z Durczokiem nie zniknie z sieci (jest już na dziesiątkach zagranicznych portali, także chińskich i tureckich), choćby ITI przeszukiwało w Polsce komputer po komputerze.

  W USA podobną plamę zaliczył publicysta Bill O'Reilly. Przed programem "Inside Edition" wściekle darł się do kamery, używając słów, które nie przystoją konserwatywnemu komentatorowi. Nikomu w stacji Fox News Channel nie przyszło do głowy, by zatuszować wtopę gwiazdy. Dzięki temu TVN ma się od kogo uczyć. O ile stół prezentera jest już czysty.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama