CBA nie podobają się przetargi w Sosnowcu

  CBA nie podobają się przetargi w Sosnowcu

  Sebastian Reńca

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wnioski z kontroli, którą przez pół roku prowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sosnowieckim Urzędzie Miejskim, trafiły na ręce Daniela Miklasińskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej. Inspektorzy znaleźli nieprawidłowości.
  Nieprawidłowości dotyczą przetargów, które miały miejsce w latach 2004-2007. Chodzi o przebudowę i remont ulicy Kornela Makuszyńskiego, przebudowę wiaduktu nr 2 Drogi Krajowej 86 i 94, regulację potoków na Dandówce oraz rozbudowę składowiska odpadów przy ulicy Grenadierów - mówi Daniel Miklasiński.

  W ciągu najbliższych dni protokół CBA ma zostać upubliczniony w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej.

  - Po półrocznej kontroli inspektorzy CBA sporządzili kilkustronicowy protokół, w którym nie ma żadnych poważnych wniosków. Zapisano uwagi, wskazując na drobne niedociągnięcia, nie stanowiące podstaw do postawienia jakichkolwiek zarzutów - podkreśla Grzegorz Dąbrowski, rzecznik UM w Sosnowcu.

  Jednak zdaniem Daniela Miklasińskiego uwagi CBA wcale nie są błahe.

  - Chodzi między innymi o wadliwy sposób wykluczania wykonawców w postępowaniu przetargowym, naruszanie zasad równego traktowania wykonawców, czy rozstrzygnięcie postępowania przetargowego, które było nieważne - wylicza przewodniczący Rady Miejskiej.

  Protokół z wnioskami z kontroli CBA przekazał on Kazimierzowi Górskiemu, prezydentowi miasta oraz Komisji Rewizyjnej RM, która najprawdopodobniej powoła specjalny zespół do zbadania uwag CBA.

  - Jeżeli na jakimś etapie nie będziemy mogli dotrzeć do odpowiednich dokumentów, to złożymy zawiadomienie do prokuratury lub Najwyższej Izby Kontroli - zapowiada Miklasiński. - Relacje z naszych działań przekażemy oczywiście do CBA.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama