Część szlaku staropolskiego

  Część szlaku staropolskiego

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przejazd przez Janów Drogą Krajową nr 46 został zakwalifikowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad do tegorocznego, generalnego remontu.
  Wybudowana zostanie nie tylko nowa nawierzchnia ulicy, ale także kanalizacja, chodniki.
  To wprawdzie tylko dwa kilometry, ale bardzo ważnej drogi, która jest w projekcie szlaku staropolskiego. Dla Janowa to dwa bardzo ważne kilometry.

  Pod koniec ubiegłego roku wyremontowano przejazd przez podczęstochowski Olsztyn, wraz z wybudowaniem ronda.

  Także na DK-46 trwa budowa obwodnicy Lublińca.


  Wreszcie więc na szlaku staropolskim zaczynają się inwestycje.

  Ideę szlaku staropolskiego wymyślono w Częstochowie przed trzem laty. Do Stowarzyszenia "Szlak Staropolski", należy 30 samorządów południowej, wschodniej i zachodniej Polski, w tym Wrocław, Lublin, Kielce, Częstochowa i Opole.

  Stowarzyszenie dąży do budowy drogi ekspresowej S - 46 (w ramach Drogi Krajowej 46) o przebiegu: Kudowa Zdrój - Kłodzko - Nysa - Opole - Częstochowa - Jędrzejów - Kielce - Kraśnik - Lublin - Dorohusk (Włodawa).

  Stowarzyszeniu udało się zbudować lobby złożone z parlamentarzystów, które popiera budowę szlaku, a konkretnie drogi ekspresowej S-46. Remonty w Janowie i Olsztynie to jaskółki większych inwestycji. Dla obu tych jurajskich, turystycznych miejscowości dobre drogi to bardzo ważny element programu propagowania i rozwoju turystyki. Włączenie do szlaku staropolskiego daje większe możliwości rozwoju gmin, przyciągnięcia inwestorów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   więcej umiaru

   brainer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   a nie lepiej wybudować czyli zmodernizować połączenie drogowe Czestochowa- Opole i Częstochowa- Kielce jako połączenia międzyregionalne, a nie epatować "szlakiem" od granicy do granicy. Szlak to...rozwiń całość

   a nie lepiej wybudować czyli zmodernizować połączenie drogowe Czestochowa- Opole i Częstochowa- Kielce jako połączenia międzyregionalne, a nie epatować "szlakiem" od granicy do granicy. Szlak to człowieka trafia gdy ma jechać z Czewy do Opola. Łatwo o tani entuzjazm, ale gdy się policzy, że na 2 kilometry czy półtora "szlaku" Stowarzyszenie potrzebowało 3 lata, to widać, że ma ono zapewniony byt do końca świata! zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama