Podbeskidzie - GKS Bełchatów 1:1 Górale zremisowali z ostatnią drużyną

Podbeskidzie - PGE GKS Bełchatów 1:1
Podbeskidzie - PGE GKS Bełchatów 1:1 Arkadiusz Ławrywianiec
Piłkarze Podbeskidzia zremisowali u siebie z GKS Bełchatów. Podopieczni trenera Czesława Michniewicza sprawili spory zawód swoim kibicom, bo po dwóch wyjazdowych zwycięstwach z Ruchem i Górnikiem wszyscy w Bielsku-Białej liczyli na wygraną z broniącymi się przed spadkiem bełchatowianami. Tym remisem Górale sami skomplikowali sobie walkę o utrzymanie się w T-Mobile Ekstraklasie, bo do zajmującej bezpieczne miejsce Pogoni tracą teraz cztery punkty.

CZYTAJ KONIECZNIE:
PODBESKIDZIE - GKS BEŁCHATÓW RELACJA LIVE

ZOBACZ, JAK RELACJONOWALIŚMY NA ŻYWO
PODBESKIDZIE - GKS BEŁCHATÓW: GDZIE TE BRAMKI?

Spotkanie w Bielsku-Białej zapowiadano nie tylko jako mecz dwóch ostatnich drużyn tabeli, ale także pojedynek najlepszego snajpera rundy wiosennej Roberta Demjana z Podbeskidzia z najlepszym bramkarzem Emilijusem Zubasem z Bełchatowa. Bielszczanie zaczęli go dziwnie ospale, natomiast GKS od początku ruszył do ataku.Z uderzeniem Łukasza Żurka z dystansu poradził sobie Richard Zajac, ale kolejna sytuacja gości w 7 minucie przyniosła im bramkę. Po dośrodkowaniu Kamila Wacławczyka piłkę głową do siatki z bliska skierował Seweryn Michalski. To była pierwsza bramka młodego stopera bełchatowian w lidze.

Górale po stracie gola ruszyli do odrabiania strat, ale poza strzałem głową Demjana w 19 minucie nie zagrozili do przerwy bramce Zubasa. Znacznie groźniejsze były kontry GKS. Bliscy podwyższenia wyniku byli Wacławczyk i Michał Mak, którzy chybiali celu z odległości zaledwie 6 metrów. Już w doliczonym czasie gry I połowy po centrze z rogu głową z pola bramkowego strzelał Szymon Sawala, jednak Zajac zdołał obronić to uderzenie.

O ile I połowa należała do GKS, o tyle po przerwie dominowali bielszczanie. W II połowie goście ograniczali się do obrony korzystnego wyniku, a gospodarze za wszelką cenę starali się wyrównać. Groźnie na bramkę Zubasa strzelał Demjan, ale litewski bramkarz nie dał się pokonać. Skapitulował dopiero w 69 minucie po akcji dwóch rezerwowych Górali. Z prawej strony pola karnego dośrodkował piłkę Marcin Wodecki, a Fabian Pawela z całej siły strzelił z 5 m nie dając szans golkiperowi GKS.

Bielszczanie poszli za ciosem i w 75 minucie znakomitą okazję do przechylenia szali zwycięstwa miał Damian Chmiel. Pomocnik gospodarzy miał przed sobą pustą bramkę, ale z 4 m trafił w poprzeczkę. W końcówce kilka razy zakotłowało się jeszcze pod bramką GKS, ale goście utrzymali remis i wywieźli z Podbeskidzia jeden punkt.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Bełchatów 1:1 (0:1)

Bramki 0:1 Seweryn Michalski (7), 1:1 Fabian Pawela (69)

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa)
Widzów 3.000
Żółte kartki Demjan (Podbeskidzie) - Sawala, Gonzalez, Mak, Baran, Wroński (Bełchatów)

Podbeskidzie Zajac - Sokołowski, Pietrasiak, Konieczny, Górkiewicz - Chmiel, Łatka, Cetković (35. Pawela), Deja (55. Sloboda), Malinowski (46. Wodecki) - Demjan

Bełchatów Zubas - Gonzalez, Wilusz, Michalski, Kosznik - Madej (74. Michalak), Sawala, Wacławczyk, Baran, Żurek (79. Wroński) - Traore (18. Michał Mak).

*Kutz: Autonomia okazała się oszustwem. Ślązakom należy się status mniejszości etnicznej [WYWIAD RZEKA]
*TYLKO W DZ: Niesamowite zdjęcia górników i kopalń z XIX w. Maxa Steckla
*Cygańskie wesele w Rudzie Śl. On - 21 lat, ona 16 lat. ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZABAWY
*Serial Anna German [STRESZCZENIA ODCINKÓW]

Materiał oryginalny: Podbeskidzie - GKS Bełchatów 1:1 Górale zremisowali z ostatnią drużyną - Dziennik Zachodni