Wybory do Senatu w Rybniku i Mikołowie zakończone: Jednak...

  Wybory do Senatu w Rybniku i Mikołowie zakończone: Jednak Piecha!

  AREK

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bolesław Piecha - PiS - głosował w Rybniku
  1/9
  przejdź do galerii

  Bolesław Piecha - PiS - głosował w Rybniku

  Wybory do senatu w Rybniku i Mikołowie zakończone. Wygrywa Bolesław Piecha z PiS! WYNIKI KOMENTUJĄ: BOLESŁAW PIECHA, JÓZEF MAKOSZ, JANUSZ KORWIN-MIKKE, KRZYSZTOF SAJEWICZ
  CZYTAJ KONIECZNIE:
  ZERWANA KOALICJA RAŚ PO PSL PO PRZEGRANYCH WYBORACH W RYBNIKU I MIKOŁOWIE


  CZYTAJ KONIECZNIE:
  BOLESŁAW PIECHA SENATOREM! PIS W WIELKIM STYLU WRACA DO WŁADZY


  OSTATECZNE WYNIKI:
  Bolesław Piecha PIS 28,48 proc.
  Józef Makosz niezależny 19,59 proc.
  Mirosław Duży PO 18,01 proc.
  Paweł Polok RAŚ 13,12 proc.
  Grażyna Kohut PSL 8,36 proc.
  Janusz Korwin-Mikke Nowa Prawica 7,92 proc.
  Krzysztof Sajewicz SLD 2,84
  Piotr Masłowski niezależny 1,68 proc.

  Frekwencja: 11,14

  CZYTAJ KONIECZNIE O PRZYCZYNACH WYBORCZEGO SUKCESU PIS I KLĘSKI PO:
  TWARÓG: PIECHA WYGRAŁ BO WALCZYŁ, PO UKARANA BO ODPUŚCIŁA


  WCZEŚNIEJ PISALIŚMY

  Podliczone już zostały niemal wszystkie okręgi wyborcze w powiatach rybnickim i mikołowskim. O ostatecznym wyniku wyborów zadecydują głosy z miasta Rybnika. Jest tam 61 obwodów, czyli 1/3 wszystkich, w których głos mogła oddawać niemal połowa uprawnionych wyborców.

  AKTUALIZACJA GODZ. 1.45
  Zgodnie z oczekiwaniami głosy z Rybnika pozwoliły odrobic straty Józefowi Makoszowi, byłemu prezydentowi tego miasta. Po podliczeniu danych ze 184 protokołów prowadzi Bolesław Piecha 28,46 proc. przed Józefem Makoszem 19,83 proc. i Mirosławem Dużym 17,7 proc..

  CZEKAMY NA DWA OSTATNIE OBWODY

  PRZEŚLEDŹ, CO DZIAŁO SIĘ WCZEŚNIEJ

  Po przeliczeniu 115 protokołów, czyli 61,83 proc. obwodów prowadzi ponownie Bolesław Piecha 32,77 proc.. Mirosław Duży ma 29,51 proc., a trzeci Paweł Polok 18,16 proc. już wyraźnie odstaje od czołowej dwójki. Frekwencja 9,38

  Po przeliczeniu 83 protokołów, czyli 44,62 proc. prowadzi Mirosław Duży PO 34,08 proc., drugi jest Bolesław Piecha 31,52 proc. głosów, a trzeci Paweł Polok RAŚ 18,46 proc. Frekwencja 10,59.

  - Nie liczyłem na cud. Wybory potwierdziły, że to nie jest dobry czas dla lewicy w tym regionie - komentuje Krzysztof Sajewicz z SLD, który na razie zdobył tylko 127 głosów, czyli 1,2 proc.

  Wcześniej: Po przeliczeniu 15 proc. protokołów z okręgu prowadzi Bolesław Piecha 33,88 proc. Drugi jest Paweł Polok RAŚ - 23,01 proc. Trzeci jest Mirosław Duży PO 20,29 proc. Dane opublikowała Państwowa Komisja Wyborcza. Frekwencja 8,86 proc.

  - Jeszcze nie czuję się senatorem. Jest za wcześnie, aby wyrokować. Przy takich wyborach, gdy jest niska frekwencja, trzeba czekać na oficjalne wyniki z Katowic. Sytuacja jest dynamiczna - powiedział Dziennikowi Zachodniemu tuż po godz. 21 Bolesław Piecha.

  Po godz. 23 był już w o wiele lepszym nastroju. - Jest chyba nawet lepiej niż się spodziewałem. Co prawda w Rybniku prowadzi Józef Makosz, ale to nawet można było przewidzieć. Po spływających wynikach widać, że nadrabiamy w pozostałych gminach i powiecie mikołowskim - dodaje Piecha.

  - Niektóre informacje wskazują, że nawet prowadzę. Jednak obecnie jest za wcześnie aby wyrokować. Poczekajmy jeszcze z godzinę - przyznaje Józef Makosz, kandydat niezależny, były prezydent Rybnika.

  - Są to niepokojące wyniki. Od rana już czułem pewien niepokój. Mam wrażenie, że wczoraj chciało na mnie zagłosować zdecydowanie więcej ludzi niż dzisiaj. Nie wiem z czego, to się wzięło. Myślę, że dobrze rozegraliśmy kampanię. Na spotkania przychodziły tłumy ludzi. Wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku - powiedział Janusz Korwin-Mikke.

  Z porażką pogodzony jest już Piotr Masłowski. - Wszystko wskazuje na to, że będę ostatni w tym wyścigu. To pierwsze moje wybory. Nie było jakiś specjalnych nakładów na kampanię. Poznałem jak funkcjonuje sztab i komitet. Nie wycofuje się z moich planów, a więc walki w przyszłych wyborach o fotel prezydenta Rybnika - tłumaczy dyrektor CRIS.

  W wyborach startowało 8 kandydatów: Mirosław Duży z PO, Bolesław Piecha (PiS), Janusz Korwin-Mikke (Kongres Nowej Prawicy), Grażyna Kohut (PSL), Krzysztof Sajewicz (SLD), Paweł Polok (RAŚ), Józef Makosz (niezależny) oraz Piotr Masłowski (niezależny).

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  POSŁANKA IZABELA KLOC ZŁAMAŁA CISZĘ WYBORCZĄ?


  CZYTAJ KONIECZNIE:
  WYBORY W RYBNIKU I MIKOŁOWIE


  Wybory zostały zarządzone po śmierci senatora Antoniego Motyczki, który zmarł 24 stycznia w Czyżowicach k. Wodzisławia Śląskiego, gdzie mieszkał. W czerwcu skończyłby 72 lata. Chorował na serce.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  WYBORY DO SENATU


  Przez całą sobotę i niedzielę obowiązywała cisza wyborcza.

  Ale tymczasem DZ otrzymał zgłoszenie o naruszeniu ciszy wyborczej przez zwolenniczkę jednego z kandydata, która nawoływała do głosowania i popierania go na portalu społecznościowym.

  Kolejne zgłoszenia dotyczą audycji telewizyjnych i naklejania plakatów wyboczych.

  CZYTAJ KONIECZNIE WIĘCEJ:
  TRZY PRZYPADKI ŁAMANIA CISZY WYBORCZEJ W RYBNIKU

  SKOMENTUJ WYNIKI WYBORÓW. JESTEŚMY BARDZO CIEKAWI WASZYCH OPINII
  *Kutz: Autonomia okazała się oszustwem. Ślązakom należy się status mniejszości etnicznej [WYWIAD RZEKA]
  *TYLKO W DZ: Niesamowite zdjęcia górników i kopalń z XIX w. Maxa Steckla
  *Cygańskie wesele w Rudzie Śl. On - 21 lat, ona 16 lat. ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZABAWY
  *Serial Anna German [STRESZCZENIA ODCINKÓW]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (157)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   komunizm w DZ

   sj. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 23

   ale tu manipulujecie tymi komentarzami DZ czy tak tez bylo z tymi wyborami

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WSPOLCZESNA POLITYKA Z NUTA PRZESZLOSCI

   ADRIAN (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 20

   nie wazne kto glosuje, wazne kto liczy glosy

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przekaz dnia

   Olszewskij (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 31

   Instrukcja Nr 357. Wobec rosnącej popularności Jarosława Kaczyńskiego, we wszystkich publicznych i prywatnych mediach powtarzać nieustannie, że największym atutem Donalda Tuska oraz Platformy jest...rozwiń całość

   Instrukcja Nr 357. Wobec rosnącej popularności Jarosława Kaczyńskiego, we wszystkich publicznych i prywatnych mediach powtarzać nieustannie, że największym atutem Donalda Tuska oraz Platformy jest właśnie "niewybieralny" Jarosław Kaczyński, który w ten sposób szkodzi swojej własnej partii. Pomoże to maksymalnie zniechęcać wyborców niezdecydowanych oraz powstrzymywać tych, którzy są zniechęcani naszymi niepowodzeniami.

   Instrukcja Nr 358. We wszystkich publicznych i prywatnych mediach natychmiast reagować na wszelkie krytyczne artykuły pojawiające się w nowym czasopiśmie "W Sieci", które niestety zyskuje coraz więcej czytelników młodych i zaczyna grozić naszemu "Newsweek"-owi.

   Instrukcja Nr 359. Bezwzględnie kontynuować próby dzielenia Kościoła za pomocą haseł "kościół otwarty" i "kościół zamknięty". Wyśmiewać ks. Tadeusza Rydzyka jako faktycznego polskiego prymasa.

   Instrukcja Nr 360. Wobec niepowodzenia aktualnych prób narzucania wiarygodnej "alternatywy" dla PiSu (Palikot i nowe parte "prawicowe"), w sondażach i w naszych mediach reaktywować SLD jako ratunek przed przejęciem władzy przez PiS. Rozmowy z SLD idą w dobrym kierunku.

   Instrukcja Nr 361. We wszystkich publicznych i prywatnych mediach bezwzględnie usuwać takie wypowiedzi, jak:

   "Komercjalizacja szpitali doprowadzi do modelu pani Sawickiej, w którym pewna grupa doi publiczne pieniądze" lub

   "Wprowadzający reformę OFE wiedzieli, że nic z tego nie wyjdzie" lub

   "Najkrótsza droga do ruiny Polski prowadzi przez wspólną walutę" lub

   "Nad Tuskiem są ci, którzy mają pieniądze i są uwiązani w kontakty z państwami zewnętrznymi" lub

   "Pewne siły dążą do zmniejszania naszej populacji"zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak reżimowe "Wiadomości" TVP za Dworaka i Kraśki robią nam wodę z mózgu:

   INFO (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 44 / 32

   Program działania:

   1. Ideą jednoczącą wspólnotę Polaków ma być jedynie sport i współczucie dla chorych dzieci. Nie są tym spoiwem historia, zagrożenie demograficzne, piękno przyrody,...rozwiń całość

   Program działania:

   1. Ideą jednoczącą wspólnotę Polaków ma być jedynie sport i współczucie dla chorych dzieci. Nie są tym spoiwem historia, zagrożenie demograficzne, piękno przyrody, osiągnięcia naukowców, artystów, zaradność drobnych przedsiębiorców, przykłady opieki nad seniorami, gospodarność gmin, rodzina.

   2. Koniecznością dziejową jest wykup polskiej ziemi przez obcokrajowców, wzrost bezrobocia, zapaść służby zdrowia oraz aktywność agentów obcych wywiadów oraz przyjęcie euro. Polakom należy uświadomić dobrodziejstwo przyjęcia waluty euro, ich obecne poglądy na ten temat wynikają z niewiedzy i bojaźni.

   3. Związki zawodowe są szkodliwe. Jedynym poglądem ekonomicznym jest prostacki liberalizm, receptą na kłopoty jest wyprzedaż majątku państwa, każdy musi sobie radzić sam.

   4. Poza fundacją Jerzego Owsiaka praktycznie nie ma przykładów skutecznego działania wspólnego. Zbiórka pieniędzy przez fundację Owsiaka prezentowana była sześciokrotnie w bardzo obszernych materiałach. W krótkiej migawce (1 minuta) zaprezentowany został natomiast dorobek Caritas z podaniem osiągnięć w zbiórce pieniędzy podczas jednej akcji – Dziele Pomocy Dzieciom (19 mln). Pominięto informację, że roczna zbiórka rzeczowa i finansowa na Caritas wynosi 500 mln zł, przy 40-50 mln zbieranych przez WOŚP.

   5. Związki homoseksualne to nowoczesna i zasługująca na poparcie forma rodziny, podobnie akceptowaną i popieraną postawą jest zmiana płci.

   6. W życiu społecznym i gospodarczym nie istnieją takie problemy jak opieka nad seniorami, wychowanie dzieci, eksmisje, zadłużenie gospodarstw domowych, bankructwa, bezrobocie, problemy ludzi młodych, brak mieszkań socjalnych, sytuacja polskiej armii, własność banków, energetyki i mediów.

   7. Polska nie ma polityki zagranicznej, nie istnieje problematyka geopolityczna.

   8. Debaty sejmowe to kłótnie, opozycja nie ma projektów pozytywnych rozwiązań, rozliczanie rządu za nieudolność to awanturnictwo.

   Komentarz:

   Sympatia "Wiadomości" TVP w widoczny sposób towarzyszy prezentacji PO, PSL, SLD i Ruchu Palikota, obojętność lub wrogość – SP, antypatia – PiS.

   Pozytywny jest wizerunek Janusza Piechocińskiego (kompetencja, spokój, opanowanie), Bronisława Komorowskiego (dobrotliwy wujek na nartach w Polsce), Donalda Tuska (przedstawianego jako silny szeryf), Janusza Palikota (20 stycznia reporterka uczestniczy czynnie w jego happeningu na temat fotoradarów) i Aleksandra Kwaśniewskiego (nadzieja pojednania lewicy).

   Pojawił się nierzetelny materiał przeciw o. Tadeuszowi Rydzykowi, w którym w roli oskarżyciela dyrektora Radia Maryja występuje Stefan Niesiołowski. Oskarżyciel wypowiedział 80 słów a lektor odczytał 7 słów oskarżonego.

   Mnoży się informacje krytyczne wobec PiS ze strony rządu, ekspertów, Palikota, SLD, a także w komentarzu odredakcyjnym. Powtarzana jak mantra jest propagandowa etykietka, że partia Jarosława Kaczyńskiego „dzieli Polaków”. PiS wyszydzone zostało za postawę przeciw związkom homoseksualnym.

   Panuje zasada: nie prezentujemy żadnej pozytywnej dla obywateli sprawy w ten sposób, żeby ujawnić, iż inicjatywę podjęło Prawo i Sprawiedliwość. Przez cały miesiąc nie pojawiła się wzmianka o kandydacie na urząd premiera prof. Piotrze Glińskim i wniosku o wotum nieufności dla rządu.

   W przekazie "Wiadomości" zdaje się panować żelazna zasada, że wszyscy obiektywni eksperci oraz „zwykli obywatele” prezentują stanowisko prorządowe lub liberalne, stanowisko PiS prezentują tylko politycy PiS. Ma powstać wrażenie osamotnienia i braku wsparcia społecznego dla Jarosława Kaczyńskiego.

   Niech ilustracją tej metody będą cytaty komentarza odredakcyjnego z 14 stycznia odnoszące się do wicepremiera Piechocińskiego: „Jeśli to miało sprowokować Janusza Piechocińskiego, to się nie udało. Prezes PSL nie nadstawił drugiego policzka, ale zgodnie ze swoim politycznym mottem nie dał się wciągnąć w wymianę ciosów”. „Janusz Piechociński wyraźnie idzie swojązwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A ja dalej POpieram koalicję PO-Palikot-PSL-SLD!

   Rafał (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 37

   Jestem młody, mam 30 lat. Wiem, że Polska to kraj gdzie można wiele osiągnąć nie mając układów i znajomości. Ja np. od 8 lat pracuję w państwowej firmie. Wiedzie mi się całkiem OK. Nie wyjechałem...rozwiń całość

   Jestem młody, mam 30 lat. Wiem, że Polska to kraj gdzie można wiele osiągnąć nie mając układów i znajomości. Ja np. od 8 lat pracuję w państwowej firmie. Wiedzie mi się całkiem OK. Nie wyjechałem jak inni moi koledzy za granicę do pracy, bo wiem, że w Polsce można wiele osiągnąć.

   Ja po 8 latach pracy mam już odłożone na koncie 9 tys. złotych. Zastanawiam sie teraz, co z tym przecież niezłym kapitałem zrobić. Myślałem o jakimś salonie obuwniczym w galerii lub restauracji w centrum miasta. Kwota jest jak dla mnie całkiem spora (w końcu to uczciwie zbierałem ją całe swoje życie).

   Może i mogłem odłożyć nieco więcej, ale ja kocham podróże i dużo pieniędzy wydaję na ten cel. Już dwa razy z zakładem pracy byliśmy w Stoczni Gdańskiej. Wielkie przeżycie mówię wam. Fantastyczna też była dwudniowa wycieczka na tamę na Wiśle we Włocławku. Szum niczym na wodospadzie Niagara. Nawet kupiłem sobie tam fajną pamiątkę. Dwa słoiki z wodą. Jeden z wodą przed tamą, a drugi słoik z wodą za tamą. Fajna sprawa, polecam.

   W Polsce wcale nie potrzeba mieć "pleców" żeby dobrze żyć. Właśnie spłacam ostatnią ratę za komputer. Będzie już mój na 100%. Kupiłem go 4 lata temu. Ma jeszcze całkiem niezłą konfigurację... tylko te 1 GB ram-u. Ale to nie jest duży problem bo można dokupić. Ostatnio na mieście byłem zobaczyć co można taniej dostać na wyprzedaży.

   Spotkałem kumpli którzy wyjechali za granicę. Trochę opowiadali o samochodach, pieniądzach, ale chyba ich trochę poniosła fantazja. Nawet byli przy kasie, bo postawili piwo. Ja żeby nie być gorszy to też postawiłem. Dobrze, że miałem właśnie przy sobie tą stówkę na ostatnią ratę za kompa, bo inaczej był by przypał, że nie mam kasy. Ale ja większej gotówki przy sobie nigdy nie noszę.

   Wiecie przecież sami jak jest. Za 5 zł to mogą człowieka zabić i okraść. Pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy dalej wierzą, że warto zostać w Polsce.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kfdsf

   dfs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 33

   faktycznie dobrze sie wiedzie takim darmozjadom na panstwowych posadach! za duzo jest w Polsce administracji !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szkoda,że Janusz Korwin Mikke nie wygrał

   Generał (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 42 / 32

   Nawet Lenin mówił,że demokracja to krok w tył. Należy wziąć ten kraj za mordę i zlikwidować tą demokrację, lub ograniczyć ją do ludzi ogarniętych z IQ powyżej przeciętnej i znajomością...rozwiń całość

   Nawet Lenin mówił,że demokracja to krok w tył. Należy wziąć ten kraj za mordę i zlikwidować tą demokrację, lub ograniczyć ją do ludzi ogarniętych z IQ powyżej przeciętnej i znajomością polityczno-gospodarczą. Jeśli nic nie zmienimy to polska upadnie raz na zawsze w kilkadziesiąt lat (I rzeczpospolita upadała 200 lat, ale szlachta choć też była hołotą to byli bardziej ogarnięci niż dzisiejsze społeczeństwo i nieco bardziej dbali o dobro kraju.)Wtedy Polska odrodziła się po 123 latach, bo naród miał wiarę, honor i patriotyzm w sercu.Dziś jeśli polska upadnie to durne społeczeństwo zasymiluje się z Niemcami/ narodem Europejskim w zamian za dotacje 200zł od hektara i socjal. Dziś tylko część narodu ma honor, wiarę i rozwagę taką jak niegdyś Polacy.Mamy tylko jedną szansę !!!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ostatnia szansa dla polakow

   Rybnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 29

   tak wyniesc sie ze Slaska

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niech żyje jedyna słuszna partia - PO+PIS+PSL+SLD

   Doner Rudy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 33

   Dziękujemy ci motłochu za doskonały wybór!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ot i cała filozofia !!

   Nowa Prawica (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 45 / 26

   Dopóki motłoch będzie miał prawa wyborcze to bagno będzie coraz większe w Polsce i na świecie !! Demokracja = zmanipulowany motłoch głosujący na złodziei, oszustów i pasożytów !!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy wiesz czemu w Polsce się źle dzieje?

   fru (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 53 / 41

   JKM przegrał bo w przeciwieństwie do innych kandydatów, nie traktuje wyborców jak kompletnych debili, chwalebne - ale to błąd, czego dowodem jest np ta sonda:...rozwiń całość

   JKM przegrał bo w przeciwieństwie do innych kandydatów, nie traktuje wyborców jak kompletnych debili, chwalebne - ale to błąd, czego dowodem jest np ta sonda:

   http://www.youtube.com/watch?v=LBQU-Gg3k28

   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   minus

   fru (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 35

   Czyżby ktoś zobaczył w tym filmiku coś co mu się nie spodobało - jak własne odbicie?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   żenada

   msw88 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 47 / 43

   Dopóki władza wyborcza będzie w rękach takich osobników jak w Dębicy http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=LBQU-Gg3k28 w Polsce NIGDY nie będzie żadnej zmiany na lepsze. To cholerne...rozwiń całość

   Dopóki władza wyborcza będzie w rękach takich osobników jak w Dębicy http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=LBQU-Gg3k28 w Polsce NIGDY nie będzie żadnej zmiany na lepsze. To cholerne pokolenie "eee tam, jakoś to bydzie" musi wyginąćzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uszy do góry

   fru (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 27

   Wolnorynkowe idee już w Polsce kiełkują, tego już się zatrzymać nie da - to tylko kwestia czasu kiedy prawi ludzie dojdą do władzy, jest tak jak napisałeś - i choć jest to myśl raczej okrutna,...rozwiń całość

   Wolnorynkowe idee już w Polsce kiełkują, tego już się zatrzymać nie da - to tylko kwestia czasu kiedy prawi ludzie dojdą do władzy, jest tak jak napisałeś - i choć jest to myśl raczej okrutna, trzeba przeczekać aż ta przeszkoda, ten niereformowalny intelektualny muł wymrze.
   Ironiczne jest to - że ich wybrańcy sami ten proces przyśpieszą, tragiczne zarządzanie służbą zdrowia: upadające i pozadłużane szpitale, coraz mniejszy koszyk refundowanych leków, a i same leki też drożeją...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama