Pustułka o rezygnacji Gorzelika: Kto szuka szalupy...

  Pustułka o rezygnacji Gorzelika: Kto szuka szalupy ratunkowej?

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pustułka o rezygnacji Gorzelika: Kto szuka szalupy ratunkowej?

  ©arc

  Koalicja PO - RAŚ przestała istnieć. Od początku budziła skrajne emocje. Wielu nie ukrywało niechęci. Jedną z tych osób był prezydent RP Bronisław Komorowski. Trudno nie docenić jego wpływów. Znalazł w województwie wielu sojuszników.
  Pustułka o rezygnacji Gorzelika: Kto szuka szalupy ratunkowej?

  ©arc

  Koalicję z RAŚ w wielu środowiskach uznano za niebezpieczną, wręcz rewizjonistyczną. Autonomiści zdominowali tzw. politykę pamięci. Sprawa wystawy w Muzeum Śląskim okazała się początkiem końca . Scenariusz wystawy, oceniony jako proniemiecki, rozbuchał emocje do granic możliwości.

  Sprawa podzieliła, rozjątrzyła.

  Regionalni politycy PO bez względu na koszty bronili tego politycznego związku. (Autonomiści nie chcieli przecież zbyt wielu stanowisk). PO była przekonana, że da radę upilnować Gorzelika.

  Dziś szef autonomistów mówi, że z ofermami nie da się współrządzić. Daje do zrozumienia, że regionem kierują osoby spoza województwa. W domyśle, że realizowane są decyzje prezydenta Komorowskiego. Region nie jest suwerenny.
  Na pytanie, czy jego decyzja to ucieczka z tonącego okrętu odpowiada, że gdy człowiekowi odbierają wiosła i wiadra do wylewania wody to trzeba szukać szalupy ratunkowej.

  Ale panie przewodniczący w tej łódce pan wiosłował razem z koalicjantami od 2 grudnia 2010 roku aż do poniedziałku.
  *Kutz: Autonomia okazała się oszustwem. Ślązakom należy się status mniejszości etnicznej [WYWIAD RZEKA]
  *TYLKO W DZ: Niesamowite zdjęcia górników i kopalń z XIX w. Maxa Steckla
  *Cygańskie wesele w Rudzie Śl. On - 21 lat, ona 16 lat. ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZABAWY
  *Serial Anna German [STRESZCZENIA ODCINKÓW]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (77)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kto jest oferma ?

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 12

   zalosny poczatek, jeszcze zalosniejszy koniec. Ale coz , RAS/SONS czy co tam sie dokleilo jeszcze , jedzie dalej . Tak, slazakowska karawana jedzie dalej, pozwolmy wiec jej wyjechac ... wyjechac...rozwiń całość

   zalosny poczatek, jeszcze zalosniejszy koniec. Ale coz , RAS/SONS czy co tam sie dokleilo jeszcze , jedzie dalej . Tak, slazakowska karawana jedzie dalej, pozwolmy wiec jej wyjechac ... wyjechac ze Slaska. Nie bedziemy przeciez zatrzymywac tak zacnych gosci , nie zapomnijcie Jerzego zabrac ze soba. Alez szanowni panstwo, jakze sie mylilem, to nie slazakowska karawana, raczej karawan. Tak, zdecydowanie karawan, czarny ponury. Ciekaw jestem , kogo oni tam w tej trumnie wioza . Podejde blizej ...przeciez to nieboszczka Autonomia 2020 ! wyrazy wspolczucia.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cd. (3) :

   Ruuudi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 9

   Samorząd wojewódzki :

   RAŚ postrzega uczestnictwo we władzach samorządowych jako etap w realizacji zamierzeń mających doprowadzić do autonomizacji Górnego Śląska. Zdaniem tego stowarzyszenia,...rozwiń całość

   Samorząd wojewódzki :

   RAŚ postrzega uczestnictwo we władzach samorządowych jako etap w realizacji zamierzeń mających doprowadzić do autonomizacji Górnego Śląska. Zdaniem tego stowarzyszenia, zadaniem sejmiku województwa powinno być lobbowanie na rzecz interesów regionu, w tym decentralizacji państwa. RAŚ chce działać w sejmiku również w obecnych ramach ustrojowych, wykorzystując instrumenty aktualnie dostępne dla tego rodzaju organów.

   RAŚ za kluczowe dla rozwoju regionu uważa transfer i komercjalizację wiedzy poprzez silniejsze wsparcie parków technologicznych i klastrów oraz zwiększenie elastyczności wewnętrznych przepisów uczelni wyższych. Zdaniem tego stowarzyszenia usprawnienie zaplecza nauki powinno dokonać się m.in. przez udostępnianie zbiorów Biblioteki Śląskiej czytelnikom przez całą dobę, jak i udostępnienie większej części jej księgozbioru. RAŚ proponuje też, by Katowice starały się szczególnie o miano silnego ośrodka nauk ścisłych i badań nad kulturą przemysłową, a Górny Śląsk stał się ośrodkiem dizajnu o europejskim znaczeniu.

   Za drugi ze swoich priorytetów w sejmiku województwa RAŚ uważa działania na rzecz rozwoju transportu publicznego poprzez powrót do koncepcji Kolejowego Ruchu Regionalnego. Stowarzyszenie opracowało również strategię rozwoju ruchu rowerowego[4]. Za pośrednictwem sejmiku województwa RAŚ chce wywierać także presję na władze centralne, by nie były pobierane opłaty za przejazd autostradami A1 i A4 na odcinkach wybudowanych ze środków publicznych.

   W celu zwiększenia przejrzystości prac organów samorządowych, RAŚ proponuje wprowadzenie obowiązku publikowania w sieci protokołów z prac sejmiku oraz zarządu województwa z uwzględnieniem wyników głosowań rozpisanych na poszczególnych radnych i członków zarządu.

   Zdaniem RAŚ budowa nowoczesnego regionu nie może obyć się bez zwiększenia aktywności obywatelskiej jego mieszkańców. Stymulowanie takiej aktywności miałoby dokonać się m.in. dzięki realizacji projektów flagowych np. Industriady, zorganizowanie finału rozgrywek Ligi Europejskiej na Stadionie Śląskim i powołanie zespołu dbającego o regularne organizowanie wielkich imprez na tym obiekcie.

   RAŚ chce by sejmik województwa podjął inicjatywę stworzenia podręcznika wiedzy o regionie, który uwzględniałby zróżnicowanie historii i specyfiki obecnych ziem województwa śląskiego. Postulatem RAŚ jest też stworzenie atrakcyjnej oferty turystycznej w regionie (w dużej mierze opartej o zabytki przemysłowe), co między innymi ma umocnić pozycję Katowic jako ośrodka turystyki kongresowej.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cd. (2) :

   Ruuudi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 17

   Tożsamość :

   Choć dla RAŚ priorytet stanowi reprezentowanie interesów etnicznych Ślązaków oraz rozbudzanie i promowanie śląskiej tożsamości, stowarzyszenie to aspiruje do reprezentowania interesów...rozwiń całość

   Tożsamość :

   Choć dla RAŚ priorytet stanowi reprezentowanie interesów etnicznych Ślązaków oraz rozbudzanie i promowanie śląskiej tożsamości, stowarzyszenie to aspiruje do reprezentowania interesów wszystkich Ślązaków, niezależnie od ich opcji etnicznej, religijnej czy językowej[3].

   RAŚ opowiada się za zaniechaniem prób „eksportu” śląskiej tożsamości do nieśląskich części obecnego województwa śląskiego, a raczej za wzmacnianiem tradycyjnych tożsamości osób zamieszkujących te tereny.

   Zdaniem RAŚ narzędziami służącymi do wzmacniania lokalnych tożsamości powinny być m.in. edukacja regionalna i wspieranie odpowiednich instytucji kulturalnych. Autonomia miałaby zapewnić większą samodzielność regionu w podejmowaniu decyzji w tych obszarach.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przypominam nam CELE, tylko te sie licza, "poradzymy" ! :

   Ruuudi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 7

   Autonomia :

   Jednym z głównych postulatów RAŚ jest przeprowadzenie szerokiej reformy państwa, polegającej na przekształceniu Rzeczypospolitej Polskiej w państwo regionalne, a w dalszej perspektywie...rozwiń całość

   Autonomia :

   Jednym z głównych postulatów RAŚ jest przeprowadzenie szerokiej reformy państwa, polegającej na przekształceniu Rzeczypospolitej Polskiej w państwo regionalne, a w dalszej perspektywie federalne. Celem tego stowarzyszenia jest doprowadzenie do autonomizacji Śląska na skutek takiej reformy państwa[2]. RAŚ odżegnuje się od poglądów separatystycznych[2] – zdaniem tego stowarzyszenia szeroka autonomia w ramach Rzeczypospolitej Polskiej jest najkorzystniejszą formą funkcjonowania dla Śląska.

   Według programu RAŚ autonomia miałaby funkcjonować w oparciu o przywrócony Sejm Śląski, regionalny rząd i Skarb Śląski. Regionalny parlament miałby być ciałem jednoizbowym, wybieranym w wyborach większościowych. Sejm Śląski wybierałby ze swego składu rząd, na czele którego stawałby premier. Skarb Śląski zastąpiłby Urzędy Skarbowe, większość zgromadzonych środków pozostawałaby w regionie, a jedynie niewielka ich część byłaby przekazywana do budżetu centralnego. W gestii centralnych władz pozostawałyby m.in. dyplomacja, wojsko i polityka monetarna.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ja tylko żałuję, że RAŚ nie trzasnął platformy w nacjonalistyczny łeb

   już wtedy gdy Matuśkiewicz zblamował Koleje Śląskie i zaczął upolityczniać Muzem (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 12

   No, ale lepiej późno niż wcale.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ewolucje narodowe Kutza...na jakiej się zatrzyma ?

   pol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 17

   Żyje z dobrej emerytury po prlu,a i jakieś nieruchomości też chyba pozostały;jakiś apartament na czerwonym Mokotowie.Nie jest mniej cfany od Fajdy. Wtedy był hołubiony ,a gdyby prl nie zniknęła...rozwiń całość

   Żyje z dobrej emerytury po prlu,a i jakieś nieruchomości też chyba pozostały;jakiś apartament na czerwonym Mokotowie.Nie jest mniej cfany od Fajdy. Wtedy był hołubiony ,a gdyby prl nie zniknęła pewnie byłby najbardziej zadowolany i chwaliłby Powstania. Kiedy rozczaruje się do śląskości pewnie pojawi się opcja niemiecka. Ale ideowo i uczuciowo najbiżej mu do żydowskiej. Tam ma samych swoich...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   3 grosze

   Pablo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 22

   To co się stało świadczy wg mnie o braku odwagi głównego koalicjanta do wyrzucenia RAŚ z koalicji, co było zapewne przez mocodawców Pana marszałka oczekiwane. Wybrano drogę drobnych i sukcesywnych...rozwiń całość

   To co się stało świadczy wg mnie o braku odwagi głównego koalicjanta do wyrzucenia RAŚ z koalicji, co było zapewne przez mocodawców Pana marszałka oczekiwane. Wybrano drogę drobnych i sukcesywnych kopniaków, nieco czasochłonną, ale równie skuteczną. Nie mogło być inaczej. Zadziałało.

   "Kij w mrowisko" okazał się w rezultacie kijem w oko koalicjanta. Gratulacje dla pomysłodawcy. Pozdrawiam serdecznie i spadam stąd.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   RAŚ

   zyga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 6

   Przegrać w kolebce to sztuka ale co dała RAŚ koalicja z PO. Jak powiedział nawiedzony poseł PO rybniczanie głosowali na PiS ze strachu

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   RAŚ , konieczność powrotu do Ojców Założycieli i swego matecznika Rybnika

   Prawda zwycięży (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 28

   P.Śl. napisać ,że Gorzelika nawet w Rybniku swoim mateczniku Ślązacy nie chcą to tak jakby napisać ,że Twardowski macha nam z księżyca. Rybnik to kolebka i matecznik Ruchu Autonomii Śląska. Z...rozwiń całość

   P.Śl. napisać ,że Gorzelika nawet w Rybniku swoim mateczniku Ślązacy nie chcą to tak jakby napisać ,że Twardowski macha nam z księżyca. Rybnik to kolebka i matecznik Ruchu Autonomii Śląska. Z patriotycznej Ziemi Rybnickiej wywodzili się wszyscy członkowie Komitetu Założycielskiego Ruchu Autonomii Śląska . Chcecie prawdy to ją poszukajcie, jest porażająca !!. Dlaczego na ostatni Kongres RAŚ odbywany w XX rocznicę powstania RAŚ nie zaproszono ani jednego Ojca Założyciela !!! RAŚ - Polok przegrał, bo wódz Gorzelik uznaje tylko biernych , wiernych, miernych, bo tylko tacy mogą przytakiwać poronionym i utopijnym pomysłom związanym z federalną Polską i zmianą Konstytucji RP. Bez szybkiego i dogłębnego oczyszczenia RAŚ ze szkodników Śląska, z tego Stowarzyszenia zostanie mniej niż z Samoobrony. Polok mając kasę na wybory i pomoc całego RAŚ przegrał w mieście Rybnik z bezpartyjną Grażyna Kohut z KW PSL , która to partia na tym terenie praktycznie nic nie znaczy. Członkowie RAŚ obudźcie się bo Wasz Wielki Sternik kieruje już łodzią zmurszałą, dziurawą , bez steru , a nawet wiadra do wylewania wody ! Przegrywając w Rybniku otrzymaliście ostatni sygnał możliwości naprawy RAŚ , nakierowanej na pomyślność Śląska i Polski. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PRAWDA?

   STĄD (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 9

   A tacy żeście byli butni, Skromności Panowie, skromności. I roboty sie chytać, z godki nic nie . A PAn Gorzelik gładko godo, yno plynskiyrzy na rynkach ni mo A samom godkom sie nie najysz.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kto jest szkodnikiem?

   Mikanopa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 19

   Kiedyś sam Kazimierz Kutz powiedział"znając niechęć Ślązaków do stowarzyszenia się, dziwię się że na Śląsku powstała "Solidarność". Przez wszystkie wieki,gdy Śląskiem i Ślązakami rządzili różni...rozwiń całość

   Kiedyś sam Kazimierz Kutz powiedział"znając niechęć Ślązaków do stowarzyszenia się, dziwię się że na Śląsku powstała "Solidarność". Przez wszystkie wieki,gdy Śląskiem i Ślązakami rządzili różni "obcy" którzy notabene rządzą Śląskiem do dziś,wykształcił się w nas dobrze instynkt samozachowawczy.Ten instynkt dobrze sprawdził się przez wszystkie wieki obcego rządzenia Śląskiem,pozwolił Ślązakom zachować kulturę,obyczaje,tradycję,mowę,a co najważniejsze pozwolił nam mimo przetrwać.Takim instynktem wykazał się pan Jerzy Gorzelik,chociaż zrobił to zbyt późno.Miał to już zrobić gdy Mirosław Sekuła nowy wojewoda pozbawił go nadzoru nad budową i tworzeniem Muzeum Śląskiego.Dając panu Gorzelikowi zarząd nad budową "Stadionu Śląskiego"
   który jak wiadomo jest budową skazaną na kompletne fiasko.Pan Sekuła próbował sobie znaleść ofiarę ,czyli tzw.JELENIA,byłby to oczywiście także RAŚ,który to jest solą w oku wszystkim polskim partiom nie wyłączając PO.oraz większości Polaków.Zadziałał instynkt przetrwania,bo martwi bohaterzy [ politycznie] nie są Ślązakom potrzebni.Potrzebny jest żywy Jerzy Gorzelik i RAŚ,bo to jest nasza nadzieja na odbudowę Śląska.Śląska nie odbuduję Marek Sołtysek,Maria Pańczyk,czy Małopolanin Wiktor Skworc.Nie odbudują też Śląska Sekuła Semka Buzek,czy prezydent Polski
   Bronisław Komorowski ,czy Jarosław Kaczyński.Musimy zrobić to my Ślązacy,nie zatracając przy tym instynktu,oraz mieszkańcy Śląska którzy zrośli się z tym regionem,i tu czują się dobrze.Szkodnicy są wymienieni,i bynajmniej nie jest to RAŚ,ani też pan Gorzelik,i nie on potrzebuje naprawy,naprawy potrzebuje"zegarek"i Ci co go zepsuli.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie zgadzam się z Agatą

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 25

   Piszesz: "Scenariusz wystawy, oceniony jako proniemiecki, rozbuchał emocje do granic możliwości." Podzielił, rozjątrzył... Scenariusz podzielił?! Agatko, a może przelał czarę goryczy? Nie bierzesz...rozwiń całość

   Piszesz: "Scenariusz wystawy, oceniony jako proniemiecki, rozbuchał emocje do granic możliwości." Podzielił, rozjątrzył... Scenariusz podzielił?! Agatko, a może przelał czarę goryczy? Nie bierzesz tego pod uwagę? Może ludzie mieli już dość zawłaszczania śląskości przez tych, którzy ją wieszają wyłącznie na sztandarach swojej politycznej poprawności? Może mieli dość niezasłużonych peanów na cześć RAŚ. Może wina leży po stronie tych właśnie piewców, którzy bez RAŚ nie mogli przeżyć ani jednego dnia.
   Teresa Semikzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Też się nie zgadzam z tym stwierdzeniem red. Pustułką

   hanek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

   Sam scenariusz nie był problemem. Nie był, dopóki niejaka Teresa Semik tego problemu nie wygenerowała. Pióro ma niezłe, zjadliwe, to i problem - piórem zrobiony - był paskudny. Szerzenie nienawiści...rozwiń całość

   Sam scenariusz nie był problemem. Nie był, dopóki niejaka Teresa Semik tego problemu nie wygenerowała. Pióro ma niezłe, zjadliwe, to i problem - piórem zrobiony - był paskudny. Szerzenie nienawiści prędzej czy później się zemści, pani redaktor. Na pani.
   Już dzisiaj jest pani znana jako osoba nienawidząca Ślązaków. Sama sobie pani te buty uszyła.
   W pani wypadku i w tematyce śląskiej doskonale sprawdza się "milczenie jest złotem". Lepiej, niech tak będzie.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czara goryczy re.Semik

   Jozik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 12

   Pani redaktor Semik ludzie to mają dośc wypisywanych przez Pania bzdur i kompletny brak
   rozumienia Sląska .Odsylam do zapoznania się z historią Slaska i przypomnienia sobie
   wlasnego...rozwiń całość

   Pani redaktor Semik ludzie to mają dośc wypisywanych przez Pania bzdur i kompletny brak
   rozumienia Sląska .Odsylam do zapoznania się z historią Slaska i przypomnienia sobie
   wlasnego wywiadu z prof.Jalowieckim.Pani fobia anty slaska jest nieuleczalna.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @Jozik

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 9

   Głupoty Pan pisze, ale cóż, demokracja wiele głupot zniesie.
   TS

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Expertka od Slaskosci dala glos.

   .... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 18

   Jacy ludzie mieli dosc zawlaszczania Slaskosci???? Kto pani Semik??? Jacy ludzie mieli dosc niezasluzonych peanow na czesc RAS ? Przez ostatnie 600 lat Slask nie byl polski! Ci ludzie o...rozwiń całość

   Jacy ludzie mieli dosc zawlaszczania Slaskosci???? Kto pani Semik??? Jacy ludzie mieli dosc niezasluzonych peanow na czesc RAS ? Przez ostatnie 600 lat Slask nie byl polski! Ci ludzie o ktorych pani pisze planuja przekret na histori Slaska??? I pani w swojej naiwnosci wierzy ze sie uda???? Bedzie wszechpolsko i tak po waszemu ? Pani Semik my Slazacy reprezentujemy kulture europejska,jak rowny z rownym porozmawiamy za jakies 500lat! Milego dnia.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   no to mnie rozbawiłeś kulturo europejska :)))

   :))) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 9

   chyba nie zasnę


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mnie polskie koltunstwo nie bawi:(((((

   .... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 8

   ani troche....ale zasne!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Trzeba być ślepym i głuchym, albo ignorantem, żeby...

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 26

   ...nie widzieć tego zawłaszczania. Proszę pytać, na przykład, wyborców w Bytomiu czy Rybniku. Mam nadzieję, że teraz będzie normalnie, a nie RASiowo.
   Pozdrawiam i też życzę miłego dnia.
   Teresa...rozwiń całość

   ...nie widzieć tego zawłaszczania. Proszę pytać, na przykład, wyborców w Bytomiu czy Rybniku. Mam nadzieję, że teraz będzie normalnie, a nie RASiowo.
   Pozdrawiam i też życzę miłego dnia.
   Teresa Semikzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Normalnie to znaczy jak???

   .... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 11

   Zyjemy w demokratycznym kraju. O czym pani pisze??? wyborcy w Bytomiu byli w czasie wyborow pod presja RAS??? Pani sie osmiesza!:) Nie ma pani zielonego pojecia o Slasku i Slaskasci prosze pisac o...rozwiń całość

   Zyjemy w demokratycznym kraju. O czym pani pisze??? wyborcy w Bytomiu byli w czasie wyborow pod presja RAS??? Pani sie osmiesza!:) Nie ma pani zielonego pojecia o Slasku i Slaskasci prosze pisac o rodzinnej Malopolsce ,tematyka Slaska pania przerasta! Normalnie wszechpolsko narodowo??? Ten sposob myslenia jest mnie Slazakowi obcy!!! A tacy jak pani i pani podobni swoimi dzialanianimi powoduja ze coraz wieksza rzesza Slazakow odwraca sie od polskosci plecami! Glupota okraszona populistyczna polska propaganda zwana przez polakow historia tych ziem to stek bzdur . Wpadla pani na genialny pomysl CO BY KARMIC INDOKRYNOWAC TYMI BZDURAMI kolejne pokolenia Slazakow za pomoca Muzeum Slaskiego???? hehehe Mnie jest pani z**! Dopuki nie zrozumie pani ze MY SLazacy jestesmy INNI doputy zawsze bedzie mi pani z**!Nieudalo sie nas zniemczyc Niemcom i nie uda sie wlac glupote do glowy polskim narodowcom. Jestescie dla nas Slazakow rownie egzotyczni jak afrykanskie KILIMANDZARO:) Swoja misje prosze realizowac w Malopolsce! Tematyka Slaska w pani wydaniu to brak madrosci ,akuratnosci,dystansu,europejskosci! w koltunskiej polsce o ktorej pmowi Daniel_Olbrychski bedzie pani lepiej zrozumiana i nie narazi sie pani na drwiny i szyderstwa! i CO BY BYLO JASNE!!!! nie jestem czlonkiem RAS .zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dopóki chyba?

   analfabeto (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

   ...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   chyba czy napewno??? :)

   .... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

   :)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   na pewno

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

   tak piszemy... poprawiaczu.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ten kobiecy glos!:):)

   ..... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 22

   z Malopolskim akcentem!:)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wyborcy w Bytomiu i Rybniku na szczęście nie byli pod presją

   GLIWICZANIN (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 15

   i dlatego RAŚ wybory tam przegrał z kretesem.
   Przypomnij sobie, nawet jednego mandatu w radzie miejskiej Bytomia RAŚ nie zdobył we wrześniu 2012 r., a rasiowy kandydat na prezydenta miasta dostał...rozwiń całość

   i dlatego RAŚ wybory tam przegrał z kretesem.
   Przypomnij sobie, nawet jednego mandatu w radzie miejskiej Bytomia RAŚ nie zdobył we wrześniu 2012 r., a rasiowy kandydat na prezydenta miasta dostał 3,7% poparcia.
   Szlezjerscy eksperci od śląskości do dziś nie wyjaśnili, jak to było możliwe, a tu kolejne wybory w Rybniku i Mikołowie, w okolicy uchodzącej za "matecznik RAŚ' i ... przegrana Poloka z kandydatami PiS, PO, i Makoszem.
   RAŚ nie potrafi wygrać wyborów nawet tam, ciekawe zatem, jak wyglądałby dziś jego wynik wyborczy w Gliwicach, Katowicach czy Tychach.
   Aż śmiać się chce na myśl, że niektórzy wykreowali RAŚ na jakiegoś "reprezentanta Górnoślązaków" - wyniki wyborów bezlitośnie odsłoniły prawdę, hehe
   Po wyborach w 2014 RAŚ wróci do swojej roli, którą uprzednio pełnił - folkloru politycznego Górnego Śląska.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nam Slazakom tez sie chce smiac !:)

   .... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 9

   Poloki glosowali juz na wszystkich Solidarnosciuchow,Sld,Pis,Po . A w kraju bieda coraz wieksza. No ale wy macie doskonale kadry do rzadzenia hehehehe RAS jest stowarzyszeniem a nie partia...rozwiń całość

   Poloki glosowali juz na wszystkich Solidarnosciuchow,Sld,Pis,Po . A w kraju bieda coraz wieksza. No ale wy macie doskonale kadry do rzadzenia hehehehe RAS jest stowarzyszeniem a nie partia polityczna! Bez wzgledu kto by nie wygral Slazak pozostanie Slazakiem!!!:):):) a polskosc to nienormalnosc D .Tusk!:)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @Pani Semik

   czytelniczka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 11

   A ja uważam, że żeby napisać o "kiju w mrowisko" W TEN SPOSÓB W JAKI Pani to zrobiła( a nie pisać w ogóle) trzeba mieć gdzieś czyjeś życie ( także zawodowe) i żadnej dociekliwośći. Zadziała...rozwiń całość

   A ja uważam, że żeby napisać o "kiju w mrowisko" W TEN SPOSÓB W JAKI Pani to zrobiła( a nie pisać w ogóle) trzeba mieć gdzieś czyjeś życie ( także zawodowe) i żadnej dociekliwośći. Zadziała Pani jak tuba i świetnie się Pani w tej roli sprawdziła. A nierasiowo nie znaczy normalnie, chyba że zarzymany dzisiaj podkarpacki marszałek to kolejny zakamuflowany raś. Nie mogę pojąć jak można będąc dziennikarką i to z takim stażem myśleć takimi kalkami, raś- zły, nieraś-normalny, raś go popiera (tak, pisze o byłym dyrektorze) znaczy zły. Odwaliła Pani kawał fatalnej roboty. Ale jeśli Panią to uszczęśliwia... cóż.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oj

   @ czytelniczka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 27

   widzę,że na rozum za póżno! Miałam po dziurki w nosie tego RAŚ-u i jego guru.Nie miał klasy i bez klasy rozstał się z koalicją.Tak swoją drogą to panu G. krzyżyk na drogę!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama