Ważne
  List do DZ: Komendant Działo zdegradowany? Absolutnie nie -...

  List do DZ: Komendant Działo zdegradowany? Absolutnie nie - rzecznik policji

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Podinsp. Andrzej Gąska, recznik prasowy Śląskiej Policji

  Podinsp. Andrzej Gąska, recznik prasowy Śląskiej Policji ©ARC

  Czy nadinspektor Dariusz Działo został zdegradowany mianowaniem go na komendanta stołecznej Policji? Czy zostanie on zapamiętany wyłącznie, jako "likwidator posterunków i sprawca pogorszenia stosunków samorządów z Policją"? Takie wnioski można wyciągnąć, czytając artykuły pt.: Już jutro nowy komendant policji z Wielkopolski? i Czekamy na szefa śląskiej policji, opublikowane w Dzienniku Zachodnim w dniach 23 i 24 kwietnia 2013 roku. Tymczasem fakty są zupełnie inne - pisze podinsp. Andrzej Gąska, rzecznik prasowy.
  Podinsp. Andrzej Gąska, recznik prasowy Śląskiej Policji

  Podinsp. Andrzej Gąska, recznik prasowy Śląskiej Policji ©ARC

  Komenda Stołeczna Policji, to jednostka rangi komendy wojewódzkiej. Podlega jej 7 komend rejonowych, 9 powiatowych, 4 komisariaty specjalistyczne (lotniczy, rzeczny, kolejowy i obsługujący metro) oraz oddziały prewencji. Garnizon ten liczy ponad 9.000 policjantów i jest drugim, co do liczebności w kraju. Komenda Stołeczna Policji obejmuje obszar zamieszkiwany przez blisko 3 miliony ludności. Biorąc dodatkowo pod uwagę mieszczące się tam siedziby władz centralnych i przedstawicielstw dyplomatycznych innych państw, nie można jej w żaden sposób porównać z jakąkolwiek, nawet największą, komendą miejską.


  CZYTAJ KONIECZNIE:
  *KTO BĘDZIE NOWYM KOMENDANTEM ŚLĄSKIEJ POLICJI? ZOBACZ KANDYDATURY
  *MICHAŁ DOMARADZKI NOWYM KOMENDANTEM ŚLĄSKIEJ POLICJI?


  Czy "fatalne stosunki z samorządami" pozwoliłyby na pozyskanie od nich w 2012 roku ponad 7 milionów złotych i zakup 46 nowych radiowozów, przeprowadzenie remontów, zakup specjalistycznego sprzętu, a przede wszystkim opłacenie dodatkowych służb policjantów?

  Już sama ta kwota i liczne podpisane z samorządami porozumienia jednoznacznie wskazują, że współpraca z nimi była i jest nadal na bardzo wysokim poziomie.

  W wyniku reorganizacji w województwie śląskim nie pozostał ani jeden posterunek Policji. W miejsce przekształconych posterunków powstało natomiast 12 komisariatów Policji. Reorganizacja stworzyła warunki do poprawy bezpieczeństwa poprzez całodobowy system pełnienia służby w rejonach, gdzie dotychczas funkcjonowały posterunki, działające tylko w określonych godzinach lub dniach tygodnia. Reorganizacja zapewniła też większą skuteczność Policji oraz szybszą reakcję na zdarzenia na terenach wiejskich poprzez sprawniejsze dotarcie policjantów na miejsce. W okresie funkcjonowania posterunków, czas dotarcia patrolu na miejsce zdarzenia był o ponad 4 minuty dłuższy, niż obecnie. Z danych statystycznych wynika, że w komendach miejskich i powiatowych, w których zostały zlikwidowane lub przekształcane posterunki, odnotowano spadek liczby przestępstw. Ponadto zmniejszyły się koszty utrzymania policyjnych obiektów i dzierżawy łącz telekomunikacyjnych. Taki wymóg postawiła nam teraźniejszość.

  Dopasowaliśmy strukturę organizacyjną do stanu etatowego, poprawiając w ten sposób naszą efektywność. Budynek z napisem "Policja" nie zagwarantuje nikomu bezpieczeństwa. Zrobi to tylko silna organizacyjnie jednostka i odpowiednia ilość etatów policyjnych, która zapewni służbę na trzy zmiany, również na obszarach, na których w przeszłości funkcjonowały posterunki.

  Podane wyżej argumenty stoją ewidentnie w sprzeczności z tezami zawartymi w cytowanych na wstępie artykułach.

  podinsp. Andrzej Gąska
  Rzecznik Prasowy

  *Kutz: Autonomia okazała się oszustwem. Ślązakom należy się status mniejszości etnicznej [WYWIAD RZEKA]
  *TYLKO W DZ: Niesamowite zdjęcia górników i kopalń z XIX w. Maxa Steckla
  *Cygańskie wesele w Rudzie Śl. On - 21 lat, ona 16 lat. ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZABAWY
  *Serial Anna German [STRESZCZENIA ODCINKÓW]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gąska

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 3

   kiedy doczekamy się jakiegoś Rzecznika o IQ wyższym niż ma mój but... ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gaska napisał"...

   koliber (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 8

   "Czy "fatalne stosunki z samorządami" pozwoliłyby na pozyskanie od nich w 2012 roku ponad 7 milionów złotych i zakup 46 nowych radiowozów, przeprowadzenie remontów, zakup specjalistycznego sprzętu,...rozwiń całość

   "Czy "fatalne stosunki z samorządami" pozwoliłyby na pozyskanie od nich w 2012 roku ponad 7 milionów złotych i zakup 46 nowych radiowozów, przeprowadzenie remontów, zakup specjalistycznego sprzętu, a przede wszystkim opłacenie dodatkowych służb policjantów? " tylko że budżet samorządów przygotowywany jest pod koniec roku więc ten na 2012r. stworzony był na 2-3 miesiące zanim Działo przybył na Śląsk więc nie opowiadaj pierdół baranie to znaczy Gąskozwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ORMO

   LADOWNICZY (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 4

   DZIALO NA ZLOM POWOLAC RAKIETE

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ORMO

   LADOWNICZY (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 11

   DZIALO NA ZLOM POWOLAC RAKIETE

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   AWANS w DÓŁ

   C (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 17

   Jeżeli dla Komendanta Wojewódzkiego z KAtowic przeniesienie na stanowisko Komendanta Stołecznego POlicji należy zdaniem niektórych odczytywac jako awans!
   To w takim wypadku i w takich...rozwiń całość

   Jeżeli dla Komendanta Wojewódzkiego z KAtowic przeniesienie na stanowisko Komendanta Stołecznego POlicji należy zdaniem niektórych odczytywac jako awans!
   To w takim wypadku i w takich okolicznościach przeniesienie zastępcy Komendanta Stołecznego Policji na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji nalezy nazwac wybitnym awansem!
   Idąc tym torem logiki, odbieram to w ten sposób, że zastępca Komendanta Stołecznego Policji stoi wyżej w chierarchii awansowej niż Komendant Wojewódzki w Katowicach, ponieważ przejście na ten etat jest szczeblem wyżej w karierze.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama