Przestępcy z Czech grasują na Śląsku po amnestii Vaclava...

  Przestępcy z Czech grasują na Śląsku po amnestii Vaclava Klausa

  Witold Kożdoń

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Przestępcy swobodnie pokonują granice, bo nie ma szlabanów
  1/5
  przejdź do galerii

  Przestępcy swobodnie pokonują granice, bo nie ma szlabanów ©Witold Kożdoń

  Kilka tysięcy drobnych przestępców wyszło na wolność po styczniowej amnestii z okazji 20-lecia samodzielnego państwa czeskiego, którą ogłosił Vaclav Klaus, były już prezydent Republiki Czeskiej. - Skutek jest taki, że mamy dziś mały problem - przyznają cieszyńscy policjanci i dodają, iż wygląda na to, że część przestępców zza południowej granicy urządza sobie "gościnne występy" nad Olzą.
  Asp. Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji, przyznaje, że nasi stróże prawa obserwują na co dzień wzrost aktywności czeskich przestępców. - Nie mamy jeszcze szczegółowych analiz, ale w ubiegłym roku zatrzymanych przez nas Czechów mogliśmy policzyć na palcach jednej ręki, tymczasem tylko w pierwszym kwartale tego roku zatrzymaliśmy już ich 15 lub 16. To bardzo dużo - przekonuje.

  Na przykład w lutym nad Olzą wpadł 45-letni mieszkaniec Frydka-Mistka.
  Oko kamery zauważyło, jak mężczyzna opróżnia damski portfel w popularnym wśród Czechów cieszyńskim markecie budowlanym. Złodzieja zatrzymała ochrona i przekazała policji. Podczas przeszukania znaleziono przy Czechu pieniądze oraz karty bankomatowe należące do różnych osób. Okazało się, że godzinę wcześniej włamał się do szafek ubraniowych w cieszyńskim… szpitalu. Śledczy ustalili też, że identycznego włamania dokonał tydzień wcześniej, kradnąc portfele z pieniędzmi i dokumentami.

  Z kolei w marcu nasi policjanci zatrzymali w Cieszynie 37-latka poszukiwanego w Czechach za oszustwa i wyłudzenia. Mieszkaniec Orłowej spowodował u naszych południowych sąsiadów wielomilionowe straty, a od dłuższego czasu ukrywał się w wynajętym mieszkaniu w centrum miasta. Podczas przeszukania policjanci znaleźli u niego kilkanaście telefonów komórkowych i kilkadziesiąt kart SIM różnych operatorów. Oprócz tego miał dużą kolekcję noży i kastetów.

  Do najbardziej spektakularnego zatrzymania czeskiego przestępcy doszło jednak nad Olzą w kwietniu. Wówczas to w mieście rozegrały się sceny jak z amerykańskiego filmu. Ostatecznie nasi policjanci po pościgu zatrzymali 29-latka, który najpierw ukradł paliwo na stacji benzynowej, a uciekając spowodował kolizję na ul. Katowickiej. Do tego nie miał prawa jazdy, poruszał się kradzionym w Czechach samochodem z kradzionymi słowackimi tablicami rejestracyjnymi. Miał przy sobie narkotyki, a w bagażniku samochodu schował koktajl Mołotowa.

  CZYTAJ WIĘCEJ:
  CZECH ZATRZYMANY PO POŚCIGU: A W BAGAŻNIKU KOKTAJL MOŁOTOWA


  Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i szybko wyszło na jaw, że to niejedyne przestępstwa, jakie 29-letni mieszkaniec Hawierzowa miał na swym koncie.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   Erazm z Rudy Śl. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 23

   Ciekawe ilu w tym czasie Polaków zatrzymała czeska policja, bo jak znam ich zamiłowanie do cudzej własności ze 100 ?!

   Zdjęcie autora komentarza
   Jestem Ślązakiem i Polakiem. Z Czechami nic mnie nie łączy.

   Sandman

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 25

   Nas Ślązaków nic nie łączy z Czechami. My jesteśmy w kręgu kultury polskiej a nie takiej czeskiej nie wiadomo co...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sandman

   Tyta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 19

   to zes sie do bardzo zlego "kregu kultury" prziznol.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @Sandman

   karlus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 18

   Kogo ty chcesz w ciuula robić? Tyś nawet nie stoł kole Ślązaka - hadziaju. Spójrz w zdzadło na tyn swój ryjok krzyżacki, na te kaprawe lilowe łoczka łod brynolu, na ta bruzda na czole - tak żodyn...rozwiń całość

   Kogo ty chcesz w ciuula robić? Tyś nawet nie stoł kole Ślązaka - hadziaju. Spójrz w zdzadło na tyn swój ryjok krzyżacki, na te kaprawe lilowe łoczka łod brynolu, na ta bruzda na czole - tak żodyn Ślonzok nie wyglądo. Ino krajcung z Kielc abo Lublina. Jedno co żeś prowada pedzioł: "My jesteśmy w kręgu kultury polskiej" - ino zapomniołeś dodać: my hadziaje z kręgu kultury polskiej wszystko i wszystkich mamy w duupie, jak się gdzieś pojawimy to po nas zostaje spalona ziemia.
   Także te swoje hadziajskie herezje możesz beblać w hajźlu na wulcu na półpięterku Gliwiczaninowi, Rybniczaninowi, robiemu, Gregorowi i innym krzyżackim paciulokom z kerymi jarosz zioło i szkriflosz te swoje banialuki.
   I nie żryjcie już wincej tego szczawiu co to polecoł go wasz poseł Niesiołowski, bo łod niego strasznie śmierdzicie i mordy się robiom wam zielone - jak ufoludom.
   No i nadal czykomy na twoja bajka ło twoich dziadkach i rodzicach!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przestępcy z Polski od Szengen grasują w Czechach, Niemczech, Austrii

   ep (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 26

   i to jest problem dla tych krajów. A gryzipiórek mydli oczy, że do biednej Polski przyjeżdżają kraść z zagranicy. To są jednostki, co tutaj przyjeżdżają, zabłąkali się po prostu. Polska natomiast...rozwiń całość

   i to jest problem dla tych krajów. A gryzipiórek mydli oczy, że do biednej Polski przyjeżdżają kraść z zagranicy. To są jednostki, co tutaj przyjeżdżają, zabłąkali się po prostu. Polska natomiast eskportuje tysiące złodziei każdego roku.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama