Szatan: czas zaplanować majowe koncerty. Będzie jazda

  Szatan: czas zaplanować majowe koncerty. Będzie jazda

  Szatańskie Wersety

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Beyonce w maju wystąpi w Warszawie
  1/5
  przejdź do galerii

  Beyonce w maju wystąpi w Warszawie ©materiał prasowy

  Każdy moment jest dobry do tego, żeby wyciągnąć komputer i coś napisać. Nawet droga na materiał. Dlatego dzisiaj Szatańskie Wersety z pociągu, zmierzającego do Tarnowskich Gór. Prosto na spotkanie z Krzysiem Respondkiem, z którym będziemy spacerować po jego śląskich miejscach. Efekt w najbliższy wtorek w Dzienniku Zachodnim. A skoro zaczęłam od tematu drogi, to czy Wy już też się zastanawiacie ile czasu podczas najbliższych paru miesięcy spędzicie w trasie między kolejnymi koncertami?
  Bo tych, rozsianych w całej Polsce będzie naprawdę mnóstwo. Z jednej strony super, że od kilku sezonów nasz kraj niemal z miejsca wpisuje się w trasy koncertowe nawet tych artystów, którzy jeszcze 10 lat temu byli tylko odległym marzeniem, a z drugiej, aby móc zaliczyć przynajmniej część tych przyjemności to czasem nieźle trzeba się nagimnastykować, by ogarnąć tą całą logistykę.
  Zerknijmy na maj. Bo najbliżej. Preludium będą wszystkie majówki. Potem zaczną się żniwa juwenaliowe. Biorąc pod uwagę fakt, że śląskie juwenalia póki co nie zachwycają swoim programem (uwielbiam Piotrka Roguckiego i Comę, ale drugi raz z rzędu jako gwiazda?) to więcej uwagi (póki co) poświęcam uciechom studentów z innych miast.

  Może Kraków? 17 i 18 maja na pasie startowym Muzeum Lotnictwa odbędą się kolejne Czyżynalia. W programie m.in. Within Temptation, Guano Apes, Sabaton, White Lies, a na dokładkę m.in. nasz Oberschleshien. Impreza płatna, od 69 zł do 149 zł.

  31 maja w Warszawie rozpoczną się Ursynalia. Wystąpi m.in. zespół 3 Doors Down, mimo zawirowań w trasie i odwołaniu części koncertów, po śmiertelnym wypadku jaki spowodował wokalista tego bandu.  Na Ursynaliach usłyszymy też Bullet For My Valentine, Motorhead, Pendulum, Gentleman, a ostatniego dnia juwenaliów, czyli 2 czerwca legendarny zespół ZZ Top. Jednodniowe bilety kosztują tu od 49 do 179 zł.  Do Warszawy wybieram się (pociągiem?) nie tylko na Ursynalia, ale i kolejną edycję Orange Warsaw Festival, który tym razem odbędzie się 25 i 26 maja. Po pierwsze, by posłuchać pierwszego polskiego koncertu Beyonce (nie obiecuję zdjęć, bo pani Beyonce wystosowała ostatnio zakaz fotografowania jej podczas trasy koncertowej. Ponoć zbyt brzydko wyszła na zdjęciach z niedawnych występów).  Ale oprócz tego na OWF zagrają jeszcze m.in. The Offspring (głównie ze względu na ich stare dokonania), Fat Boy Slim czy Cypress Hill (w pamięci mam wciąż świetne występy obu gwiazd na Openerze).


  A to dopiero początek.....

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama