Czy Rojek wytoczy radnemu proces za Off?

  Czy Rojek wytoczy radnemu proces za Off?

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zamieszanie wokół Off Festivalu, jakie wywołał Dariusz Wójtowicz, radny Mysłowic, może znaleźć swój finał w sądzie. Radny z Klubu Lewica zarzucił bowiem organizatorom festiwalu, że ci dotąd nie rozliczyli się z pieniędzy przekazanych na poprzednią edycję.
  - Ubiegłoroczne rozliczenie festiwalu jest jak yeti, każdy o nim słyszał, ale nikt go nie widział - mówił tydzień temu Wójtowicz. Podczas styczniowej sesji rady miasta radni zażądali rozliczenia tych kosztów i zapowiedzieli do tego momentu wstrzymanie przekazania kolejnych pieniędzy, tym razem w kwocie 280 tysięcy. Tymczasem, jak mówi Artur Rojek, pomysłodawca i dyrektor artystyczny Off Festivalu, rozliczenie nastąpiło już we wrześniu ubiegłego roku (stosowne dokumenty trafiły do wydziału promocji urzędu miasta 22 września).

  - Organizatorzy otrzymali potwierdzenie prawidłowego rozliczenia. Jako radny, pan Dariusz Wójtowicz ma pełne prawo do sprawdzenia tych dokumentów - podkreślił Artur Rojek w wydanym wczoraj oficjalnym oświadczeniu.
  - Słowa pana Wójtowicza sugerujące, że nie rozliczyliśmy się z poprzedniej edycji, bardzo obrażają organizatorów Off Festivalu i narażają dobre imię imprezy. Nie chcę wnikać w prawdziwe powody, które kierowały nim, gdy formułował te nieprawdziwe stwierdzenia - dodaje.

  W sprawę zaangażował się również Grzegorz Osyra, prezydent Mysłowic, który nie kryje zaskoczenia słowami Wójtowicza. - Budżet musi być rozliczony z końcem roku, więc nie wiem, skąd się wzięła taka informacja. Każda z dotychczasowych edycji miała sprawozdanie, zawierające kwotę, jaka została przeznaczona na ten cel oraz opis, na co konkretnie została wydana. Czy poszła na dopłatę do sceny, nagłośnienia, czy opłatę występujących zespołów - tłumaczy Grzegorz Osyra.

  Sporna dla Dariusza Wójtowicza okazała się również kwestia promocji miasta. - Festiwal miał być imprezą miejską, a Artur Rojek miał być dyrektorem festiwalu. Nie wiadomo, z jakich przyczyn stało się tak, że Off stał się własnością prywatnej osoby, a miasto daje tylko pieniądze, nie mając nic w zamian - zastanawiał się radny.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama