Rozkłady jazdy KZK GOP i Kolei Śląskich na długi weekend...

  Rozkłady jazdy KZK GOP i Kolei Śląskich na długi weekend majowy

  AKC

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rozkłady jazdy KZK GOP i Kolei Śląskich na długi weekend majowy
  1/2
  przejdź do galerii

  ©arc

  W długi weekend majowy zmienią się zasady kursowania KZK GOP i Kolei Śląskich. Obowiązywać będą rozkłady sobotnie, niedzielne i świąteczne.
  W okresie weekendu majowego (od 1 do 3 maja 2013) zmienią się zasady funkcjonowania komunikacji miejskiej KZK GOP.
  1 maja i 3 maja będą obowiązywały rozkłady jazdy na niedziele i święta, ale z następującymi wyjątkami:
  - nie będą kursowały linie autobusowe nr: 250, 750, S-6, S-7, S-8, S-9 i S-10;
  - linie autobusowe nr: 39, 52, 59, 109, 146, 155, 194, 230, 255, 710 i 850 będą kursowały z pominięciem przystanków przy centrach handlowych, wg rozkładów obowiązujących w dni wolne od pracy w centrach handlowych. Również linie MZKP również nie będą obsługiwały przystanków zlokalizowanych przy centrach handlowych.

  Z kolei 2 maja będą obowiązywały rozkłady jazdy na soboty, ale z wyjątkiem linii tramwajowej nr 5 oraz linii autobusowych nr: 2, 80, 120, 130, 135, 178, 202, 236, 288, 636, 735, 738, 840 i 870, które będą kursowały według rozkładów jazdy na dni robocze.

  Pociągi Kolei Śląskich w czasie długiego weekendu majowego od najbliższego poniedziałku będą kursowały według świątecznego rozkładu jazdy. Od 30 kwietnia aż do piątku 4 maja na tory nie wyjadą pociągi oznaczone symbolami D w legendzie rocznego rozkładu jazdy. Dla pasażerów dojeżdżających do pracy szczególnie istotne będą zmiany kursów w godzinach porannych. Od poniedziałku do piątku z Gliwic nie wyjadą pociągi m.in. o godzinie: 5:35, 6:20, 6:35 i 7:20. W tym samym okresie z Częstochowy nie odjadą m.in. pociągi o godzinie 5:25, 6:25 (kurs do Gliwic) i 7:20.

  Od soboty 28 kwietnia, codziennie przez cały tydzień, aż do niedzieli 6 maja będą kursowały weekendowe pociągi Kolei Śląskich do Wisły Głębce "Wisełka" i "Stożek".

  Ponadto na okres całego długiego weekendu poszerzeniu ulegnie oferta taryfowa Kolei Śląskich. Bilet SilesiaWeekend, uprawniający do 15 lub 20-procentowej zniżki będzie można zakupić przez cały tydzień, począwszy od 27 kwietnia od godziny 18 aż do 7 maja do godziny 6.

  W związku z modernizacją linii S1 (Częstochowa-Katowice-Gliwice) na odcinkach Poraj-Myszków i Chorzów Batory-Ruda Chebzie wprowadzono zmianę w organizacji ruchu. Skróceniu uległa relacja pociągów (z wprowadzeniem autobusowej komunikacji zastępczej) na odcinkach Częstochowa-Myszków, Częstochowa-Zawiercie, Chorzów Batory-Ruda Chebzie, Chorzów Batory-Gliwice, Katowice-Gliwice.

  Z powodu prac remontowych PKP PLK część pociągów na trasie z Chorzowa Batorego do Gliwic pojedzie droga okrężną, z postojem w Bytomiu (pomijając Świętochłowice, Rudę Chebzie, Rudę Śląską, Zabrze), co spowoduje wydłużenie czasu jazdy na odcinku Katowice-Gliwice o około 15 min.
  *Kutz: Autonomia okazała się oszustwem. Ślązakom należy się status mniejszości etnicznej [WYWIAD RZEKA]
  *TYLKO W DZ: Niesamowite zdjęcia górników i kopalń z XIX w. Maxa Steckla
  *Cygańskie wesele w Rudzie Śl. On - 21 lat, ona 16 lat. ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZABAWY
  *Serial Anna German [STRESZCZENIA ODCINKÓW]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   GDZIE JEST INFO O POSZERZONEJ OFERCIE KŚ NA ICH STRONIE INTERNETOWEJ?

   pasazer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 19

   Jak zwykle dział marketingu i dział informacji KŚ śpi! Na oficjalnej stronie www przewoźnika ani małej wzmianki o tym, jak kursują pociągi w długi weekend, ani o tym, że bilet SILESIA WEEKEND...rozwiń całość

   Jak zwykle dział marketingu i dział informacji KŚ śpi! Na oficjalnej stronie www przewoźnika ani małej wzmianki o tym, jak kursują pociągi w długi weekend, ani o tym, że bilet SILESIA WEEKEND obowiązuje przez cały tydzień! Czyżby Pan rzecznik miał wolne od służby informacyjnej>?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama