Dzień Flagi 2 maja: Zamanifestujmy swój patriotyzm - apeluje...

  Dzień Flagi 2 maja: Zamanifestujmy swój patriotyzm - apeluje prezydent Rudy Śl.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dzień Flagi 2 maja: Zamanifestujmy swój patriotyzm - apeluje prezydent Rudy Śl.
  1/2
  przejdź do galerii

  ©arc.

  Przed nami długi majowy weekend. Na te dni przypadają ważne święta narodowe: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja. - Każdy z nas może zamanifestować swój patriotyzm bardzo prosto i bez patetycznego ceremoniału - poprzez wywieszenie biało-czerwonej flagi na własnym domu lub w oknie mieszkania czy przypięcie do piersi kotyliona w barwach narodowych - podkreśla prezydent Dziedzic.
  Jednocześnie prezydent Rudy Śląskiej zachęca wszystkich mieszkańców miasta do wzięcia udziału w uroczystej mszy św., która odbędzie się 3 maja o godzinie 12.00 w kościele pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach. - Zapraszam do udziału w nabożeństwie i pozostaję w nadziei, że ta ważna rocznica będzie okazją do wspólnej modlitwy o Boże Błogosławieństwo dla Ojczyzny i mieszkańców naszego miasta - mówi Grażyna Dziedzic. Po zakończeniu nabożeństwa planowany jest przemarsz pod pomnik Powstańców Śląskich, gdzie złożone zostaną kwiaty.

  Apel prezydent Rudy Śląskiej wychodzi naprzeciw inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, który już od kilku lat z okazji ważnych świąt narodowych prosi Polaków o radosne i dumne przeżywanie tych szczególnych dni. "Zależy mi bardzo, aby tym ważnym dniom towarzyszyło jak najwięcej autentycznej, szczerej radości i dumy, będących nieodłącznymi elementami nowoczesnego patriotyzmu. Niech każdy polski dom będzie przystrojony w biel i czerwień, aby dać mocny wyraz naszego przywiązania do narodowych symboli i tych wielkich wartości, które kształtowały nas - Polaków - na przestrzeni wieków", napisał w jednym ze swoich apeli Bronisław Komorowski.

  Przypomnijmy, że z Prezydentem RP w nagrodę za promowanie barw narodowych spotkali się w zeszłym roku uczniowie rudzkiej "czwórki". Jeden z nich, Jakub Zaleski, odebrał wtedy z rąk Bronisława Komorowskiego biało - czerwoną chorągiew, będącą wyróżnieniem za dynamiczne włączenie się szkoły w akcję "Kotylion na Święto Niepodległości".
  *Kutz: Autonomia okazała się oszustwem. Ślązakom należy się status mniejszości etnicznej [WYWIAD RZEKA]
  *TYLKO W DZ: Niesamowite zdjęcia górników i kopalń z XIX w. Maxa Steckla
  *Cygańskie wesele w Rudzie Śl. On - 21 lat, ona 16 lat. ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZABAWY
  *Serial Anna German [STRESZCZENIA ODCINKÓW]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   u mnie musialyby wisiec trzy

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 12

   europejska bo to popieram,slaska bo takim jestem i polska bo z malopolski jest moja zona.I jeszcze niemiecka bo tacy byli moi przodkowie i jeszcze amerykanska ,bo moja tesciowa urodzila sie w...rozwiń całość

   europejska bo to popieram,slaska bo takim jestem i polska bo z malopolski jest moja zona.I jeszcze niemiecka bo tacy byli moi przodkowie i jeszcze amerykanska ,bo moja tesciowa urodzila sie w USA.Wrocili gdy miala 6 lat 1916 i to jeszcze bylo cesarstwo austriackie.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   die Fahne

   Tyta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 14

   a Slonsko wolno wywiesic?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dzien flagi?

   fahna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 10

   IDIOTY PATRIOTY.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dzien flagi?

   fahna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 11

   IDIOTY PATRIOTY.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama