Światowy Dzień Serca w Ustroniu

  Światowy Dzień Serca w Ustroniu

  JVL

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Światowy Dzień Serca w Ustroniu
  1/5
  przejdź do galerii
  Choroba wieńcowa, miażdżyca i związane z tym zawały serca są najczęstszym powodem śmierci. Co roku w Polsce umiera blisko 90 tys. osób na zawał serca. Znajdujemy się w niechlubnej czołówce pod względem śmiertelności spowodowanych przez zawały serca. Wskaźnik ten jest u nas 2-3-krotnie wyższy niż w krajach Europy Zachodniej.
  Potwierdza to Dr n. med. Marek Król - W Polsce, Czechach i ogólnie regionie Europy Środkowej głównym powodem umieralności są choroby układu krążenia. W Europie Zachodniej więcej osób umiera już z powodu chorób nowotworowych.

  W ramach corocznej konferencji „Polka w Europie” organizowanej przez Stowarzyszenie Dziennikarze Dla Zdrowia, pod patronatem Dziennika Zachodniego, odbył się w Ustroniu „Światowy Dzień Serca”, w trakcie którego poruszano właśnie kwestię dbania o kondycję naszego serca.

  Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy jak wiele czynników wpływa negatywnie na nasze zdrowie. Król wymienił największe zdrowotne grzechy, które mogą źle wpłynąć na nasze serce - dieta i brak wysiłku fizycznego to największe grzechy zdrowotne, powinno się do nich dodać jeszcze palenie papierosów - dodał po chwili- by zadbać o serce powinnyśmy również zwrócić uwagę na naszą wagę, dietę, poziom cholesterolu oraz ciśnienie.


  By uzmysłowić ten problem przybyli goście, mogli wysłuchać panelu rozmów na scenie ustrońskiego rynku prowadzonych przez Marię Zawałę, redaktorkę Dziennika Zachodniego. W ich trakcie wyjaśnione zostały dokładniej poszczególne aspekty mające szczególnie niepożądany wpływ na dobrą formę serca.

  Pomiędzy rozmowami prowadzonymi na rynku można było również wysłuchać jazzowych kawałków granych na żywo, które zagrał zespół Feniks Band.

  Każdy kto przybył miał okazję się za darmo przebadać. Personel medyczny z Uzdrowiska Ustroń i Polsko- Amerykańskiej Kliniki Serca sprawdzał chętnym ciśnienie, poziom cukru w krwi i przeprowadzał badania EKG.

  Wiele osób postanowiło skorzystać z okazji. Dla tego do wejścia do namiotów ustawiały się małe kolejki.

  - Fajna inicjatywa, dzięki takim wydarzeniom mamy szybszy dostęp do podstawowych badań lekarskich. Możemy zadbać o swoje zdrowie i nie musimy ustawiać się i czekać w kolejce do lekarza. - powiedziała nam Halina Panienkowska, która postanowiła skorzystać z fachowych porad i badań.


  *Oto Rysio! Największe dziecko w Polsce urodzone do wody przyszło na świat w Zabrzu ZDJĘCIA
  *Rolnik szuka żony w TVP: Łzy i rozpacz były prawdziwe
  *Tragiczny wypadek w Katowicach: Samochód zmiażdżony ZDJĘCIA
  *Ustroń: Ewakuacja supermarketu po ataku pająka

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   Innymi słowy Polacy

   Deutsch-Oberschlesier

   Zgłoś naruszenie treści

   są leniwi i obżarci i są na to naukowe dowody

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama